Haber ve Etkinlikler

4. “DOĞA’YA YAZ” ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU!

Bu sene 4.sü düzenlenen Türkiye Geneli Doğa'ya Yaz Öykü Yarışması'nın ödülleri, Ataşehir 2 kampüsünde gerçekleşen görkemli bir törenle sahiplerini buldu. Finalistler ödüllerini ünlü yazarların elinden aldı.

ETİKETLER : doğaya yaz , öykü yarışması , yarışma , vatan sevgisi , 15 temmuz öyküleri , yaratıcı yazarlık , türkçe eğitimi , doğa okulları yarışma , doğa'ya yaz


Tüm finalist öğrencilerin yanı sıra jüride yer alan başarılı yazarların ve akademisyenlerin de katıldığı 4. Doğa'ya Yaz Öykü Yarışması ödül töreninin açılış konuşmasını Doğa Koleji Genel Müdürü Ali Rıza Lüle gerçekleştirdi. Ali Rıza Lüle, eğitimde lider olarak Türkiye genelindeki öğrencilerin okuma ve yazma gayretlerini desteklemek için geleneksel öykü yarışmamızın devam edeceğini söyledi. Doğa Koleji Tuzla kampüsü öğrencilerinden oluşan koro mini konseriyle törene ayrı bir neşe ve renk kattı.

İlk üçe giren öğrencilere ödüllerinin yanında yüzde elli eğitim bursunun da verildiği ödül töreninde öğrenciler kadar yazarlar da çok heyecanlıydı. Eğitim bursu kazanan öğrenciler burs çeklerini Doğa Koleji Genel Müdürü Ali Rıza Lüle ve İstanbul İl Koordinatörü Nazlı Sert’in elinden aldılar. Değerli yazarlarımız Gülten Dayıoğlu, Feyza Hepçilingirler, Yalvaç Ural, Mine Soysal ve Doğa Koleji Türkçe Bölüm Başkanı-Yazar Hurihan Yıldırım dereceye giren öğrencilerin ödüllerini sahnede verdi.

Mansiyon ödülü alan öğrenciler ise belki de törenin en manevi değere sahip olan ödülünü yani yazarların imzalı kitaplarından oluşan kitap setini kazandılar. Tören, yarışmada jüri olarak yer alan değerli yazarlara plaket takdiminin  akabinde gerçekleşen toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi.

Yarışmaya ülkenin dört bir yanından 2100 öykü başvurdu. İşte 4. Doğa’ya Yaz finalistleri;

Gamze Karahan

Merve Uğur

Zeynep Buse Doğan

Şame Gül

Ünal Ege Altan

Ali Kemal Bulunur

Mina Yırtıcı

Eylul İrem Söyler

Özbu Eylül Bekçi

Merve Değerlier

Kutay Bahadır Kaya

Melis Cihangir

Pelin Çarkcı

Ecenur Özkan

Eren Şimşek

Ece Keskin

Aybüke Bülbül

Hira Balıkçı

Efe ŞapDOĞA KOLEJİ - KAMPÜSÜ BUL