Haber ve Etkinlikler

5. DOĞA’YA YAZ ÖYKÜ YARIŞMASI İÇİN BAŞVURULAR BAŞLADI!

Doğa Koleji olarak gelenekselleştirdiğimiz Doğa’ya Yaz Türkiye Geneli Öykü Yarışması’nın beşincisinde bu yılın yarışma konusu “Ana Dilimiz Türkçe”... Son başvuru 3 Nisan 2018!

ETİKETLER : doğaya yaz , öykü yarışması , yarışma , vatan sevgisi , ana dilimiz türkçe , yaratıcı yazarlık , türkçe eğitimi , doğa koleji yarışma , doğa'ya yaz , yaratıcı yazarlık

Ana Dilimiz Türkçe, millî birlik ve beraberliğimizin temel taşlarından biridir. Doğa Koleji olarak gelenekselleştirdiğimiz Doğa’ya Yaz Türkiye Geneli Öykü Yarışması’nın beşincisinde bu yılın yarışma konusunu “Ana Dilimiz Türkçe” olarak belirledik. Bu konuda ülkemizdeki 4, 5, 6, 7 ve 8. sınıf öğrencilerini bilinçlendirmek, onlara toplumsal farkındalık kazandırmak, ulusal birlik ve beraberliğimizi onlara hatırlatmak üzere yine öyküler Doğa'ya yazılıyor. Bu konu çerçevesinde öğrencilerin yaratıcı yazma dil becerilerini geliştirmelerine fırsat tanıyacağız. Ödüllü yarışmamızın ön seçici kurulu Doğa Koleji Türkçe Bölümü öğretmenlerinden oluşacaktır. Ön seçici kurulun elemesinden geçerek finale kalan öyküler ünlü yazarlardan oluşan asıl jürinin değerlendirmesinden geçecektir. Her sınıf düzeyinde ilk dörde kalan öykülerin sahipleri, ödüllerini düzenlenecek olan törenle alacaklar. 

Başvuru, detaylı bilgi ve yarışma şartnamesi için tıklayınız...DOĞA KOLEJİ - KAMPÜSÜ BUL