Haber ve Etkinlikler

6. YARATICI YAZARLIK FESTİVALİ

geleneksel Yaratıcı Yazarlık Festivali'nin altıncısı; yazar, yayınevi yöneticileri, Doğa Kolejinin Türkiye’deki farklı kampüslerinden gelen öğrenci ve öğretmenlerinin katılımıyla Bolu’da gerçekleştirildi.


Doğa Koleji Türkçe Bölüm Başkanı ve Ortaokul Koordinatörü Dr. Çiğdem Mollaibrahimoğlu, “Geleceğin Doğa’sı”nda beceri gelişim programlarının, eğitim felsefelerinde odak nokta olduğunu belirtti. Okuma ve yazma becerilerini geliştirmeyi hedefleyen bu organizasyonla öğrencilerin Türkçeyi doğru, etkili, güzel kullanma; yaratıcı, sorgulayıcı, eleştirel düşünme becerilerini kazanırken ekip çalışması bilincini de edinmesi amaçlandı. Onur konuğu olarak programın açılış konuşmasını yapan Şair ve Yazar Hidayet Karakuş festivale katılmaktan mutluluk ve onur duyduğunu, organizasyonun öğrencilerin yaratıcılıklarını ve kendilerini keşfetmelerini sağladığını belirterek: “Yazmaktan ve okumaktan vazgeçmeyin. Yazmanın büyüsü, bizi kendimize getiriyor; bize insanları, ülkemizi ve dünyayı tanıtıyor.” dedi.

   

Söyleşi, medya okuryazarlığı amfi dersi, kitap fuarı ve yazarlarla imza etkinliği, yaratıcı yazma atölyelerinden oluşan festival programında kıymetli yazarlar Almıla Aydın, Dr. Nilay Yılmaz, Eda Albayrak, Göktuğ Canbaba, Koray Avcı Çakman, Ömür Kurt, Renan Özdemir, Uğur Önver ve Sevil Köybaşı çocuklarla buluştu. Öğrenciler, eğitim programının sonunda yazarlardan katılım sertifikalarını aldı. 

DOĞA KOLEJİ - KAMPÜSÜ BUL