Haber ve Etkinlikler

BİRİNCİ OLMAK İÇİN DEĞİL, BİLİNÇLİ OLMAK İÇİN RUNTOFD 2018’DE KOŞTUK

Engelli bireylere ve onların sosyal hayattaki engellerine dikkat çekmek için Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği tarafından düzenlenen RUNTOFD yarışlarına Doğa Koleji öğrencileri damgasını vurdu.

ETİKETLER : runtofd , engelliler koşusui ali rıza lüle , ramazan baş , tofd , türkiye omurilik felçlileri derneği , istanbul maratonu

Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği (TOFD) tarafından, öncelikle omurilik felçlileri olmak üzere tüm ortopedik engellilerin tıbbi, mesleki, ekonomik ve sosyal sorunlarının çözümlerine yönelik ulusal ve uluslararası alanlarda sesini duyurmak için organize edilen RUNTOFD İstanbul 2018 koşusu bu yıl da çekişmeli geçti. 7 Ekim Pazar günü Florya sahilinde yapılan bu sosyal sorumluluk etkinliğine destek veren Doğa Koleji; öğrencileri, velileri ve öğretmenleriyle gerek maratonda gerekse tribündeki yerini aldı. 

Avrupa Yakası kampüslerinden 250’den fazla Doğa Koleji öğrencisinin katılım gösterdiği RUNTOFD koşusuna Doğa Koleji Genel Müdürü Ali Rıza Lüle de katılımıyla destek verdi.  Doğa Kolejinin çok uzun süredir Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği ile işbirliği içinde olduğunu hatırlatan Lüle, engellilerin sosyal hayatta daha çok yer alması için kampüslerde çok sayıda sosyal sorumluluk projesi düzenlendiğini belirtti. Yarışlar sonrası TOFD Genel Başkanı Ramazan Baş, Ali Rıza Lüle’ye katılım ve desteklerinden dolayı bir teşekkür plaketi takdim etti. Ramazan Baş, bu eğitim döneminde de Doğa Koleji ile başarılı projelere imza atılacağını söyledi. 

Koşu sonunda ilkokul kademesindeki kız ve erkek kategorilerinde tüm madalyaları Doğa Koleji öğrencileri kazandı. “Birinci olmak için değil, bilinçli olmak için koşuyoruz” sloganıyla yarışan öğrencilerimiz yarışmanın heyecanını doyasıya yaşayarak engelli bireylerle bir araya geldi. Dereceye giren öğrencilerimiz 8 Ekim’de kampüslerinde de ödüllendirildi.

DOĞA KOLEJİ - KAMPÜSÜ BUL