Haber ve Etkinlikler

DOĞA’NIN HAYVANSEVER ÖĞRENCİLERİ SEVİMLİ DOSTLARI İÇİN İŞ BAŞINDA

Hayvansever öğrencilerimiz, “4 Ekim Hayvanları Koruma Günü”nde hayvan dostları için önemli bir projeye imza attı. 8. kez gerçekleştirilen “Bir Kap Mutluluk” projesi kapsamında Bana Göz Kulak Ol Derneği ile iş birliği sağlayarak ormanlarımızı yuva edinmiş sokak hayvanları için yardım kampanyası düzenlediler.

ETİKETLER : 4 ekim hayvanları koruma günü , doğa koleji sosyal sorumluluk , bir kap mutluluk , bana göz kulak ol derneği , orman hayvanları
Hayvansever bir nesil yetişmesi için farklı kazanımlarla donatılmış etkinliklerle öğrencilerini buluşturan İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji, 8 yıldır “Bir Kap Mutluluk” projesini gerçekleştiriyor. “Hayvanları bir gün değil her gün korumalıyız” diyerek yola çıkan İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji öğrencileri, Bana Göz Kulak Ol Derneği ile iş birliği yaparak yardım kampanyası başlattı. 8 Ekim tarihine kadar İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji kampüslerine kedi-köpek maması getiren herkes yardım kampanyasına katkı sağlayabilir. 

Her kampüste mama toplama köşeleri oluşturan öğrenciler, çevrelerindeki insanlarda da farkındalık oluşturmak için “Hayvan Hakları Yürüyüşü” gerçekleştirdiler. 

 

Doğada Yalnız Değiliz 

Tüm İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji ailesi, “Bir Kap Mutluluk Projesi” kapsamında gerçekleştirdiği etkinlikler ile öncelikle hayvan haklarına dikkat çekmek, doğada yalnız olmadığımızın bilincine varmak, hayvanları koruma adına farkındalık yaratmayı amaçlıyor. Proje ile, sevimli dostlarını mutlu eden öğrenciler, böylelikle hayvanları koruma adına faydalı bir etkinliğe imza atıyor. 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü kapsamında tüm İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji Kampüslerinde gerçekleştirilen etkinliklerde, hayvanların da insanlar kadar doğada yaşama hakları olduğunun ve hayvanları sevebilmenin, onlara yardım edebilmenin insanların en büyük yeteneği olduğunun bilincinin erken yaşlarda kazanılmasının önemi vurgulanıyor.

Böyle önemli bir projeye imza attıkları için mutluluk duyduğunu söyleyen İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji öğrencileri, destek ve yönlendirmeleri için okullarına teşekkür etti. Öğrenciler, “Okulumuzda hayvanlarımız var. Köpeklerimiz, kedilerimiz ve tavuklarımızla oynamayı çok seviyoruz” dedi.

 

“Sevimli Dostlarımızı Unutmayacağız” 

İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji Ekoloji Bölüm Başkanı Merve Topçuoğlu, “Öğrencilerimizin hayvanlarla olan ilişkilerinin güçlenmesi, doğa ve hayvan sevgisiyle büyümeleri için gayret gösteriyoruz. Öğrencilerimiz, kampüslerimizdeki hayvanlarla serbestçe oyun oynuyor, birlikte vakit geçirmekten büyük keyif alıyorlar. Yıl içinde geliştirmeyi sürdüreceğimiz projelerle sevimli dostlarımızı unutmayacağız.” dedi. 

 “Her zaman can dostlarımıza sahip çıkmalıyız”

Böyle önemli bir projeye imza attıkları için mutluluk duyduğunu söyleyen Bana Göz Kulak Ol Derneği kurucusu ve aynı zamanda oyuncu Özge Özder, “Sokaktaki can dostlarımız için bıraktığınız mamaları, Bana Göz Kulak Ol Derneği olarak biz de can dostlarımıza bağışlayacağız. Size sokaktaki can dostlarım adına teşekkür ediyorum.’’ dedi. Ayrıca Özder öğrencilerimize; sadece 4 Ekim de değil her zaman sokaktaki ve barınaktaki can dostlarımıza sahip çıkmak gerektiğinin, can dostlarımızı petshoplardan değil barınaklardan alarak kendilerine hayat arkadaşı edinmeleri gerektiğinin önemini vurguladı. 
 

DOĞA KOLEJİ - KAMPÜSÜ BUL