Haber ve Etkinlikler

DOĞA’YA YAZ TÜRKİYE GENELİ 5. ÖYKÜ YARIŞMASI’NIN ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

Doğa Koleji tarafından 2014’ten bu yana düzenlenen Doğa’ya Yaz Ulusal Öykü Yarışması’nın bu yılki ödül töreni 25 Mayıs’ta Ataşehir 3 Bilim Kampüsünde gerçekleştirildi.

ETİKETLER : doğaya yaz , öykü yarışması , yarışma , vatan sevgisi , ana dilimiz türkçe , yaratıcı yazarlık , türkçe eğitimi , doğa koleji yarışma , doğa'ya yaz , yaratıcı yazarlık

Doğa Koleji Genel Müdürü Ali Rıza Lüle’nin konuşmasıyla başlayan törende ödüllerini ünlü yazarların elinden almak için bekleyen öğrenciler, heyecanlarını velileri ve öğretmenleriyle paylaşırken Florya, Atakent ve Ataşehir 2 Kampüslerinin ödüllü dans gruplarının gösterileriyle eğlendiler. Doğa Koleji Akademik Direktörü Salih Zeki Akbay’ın da bulunduğu törende öğrenciler ödüllerini yarışmanın jüri başkanlığını yapan Doğa Koleji Türkçe Bölüm Başkanı ve Yazar Hurihan Yıldırım, Yazar Sevim Ak, Yazar Yalvaç Ural ve Yazar Mavisel Yener’in elinden alırken Yazar Feyza Hepçilingirler törende bulunamadığı için bir video aracılığıyla öğrencilere seslendi. 


Türkiye’nin dört bir yanından 2757 öykünün incelendiği yarışmada 4. sınıflarda İrem Yavuz, 5. sınıflarda Efe Taşdemir 6. sınıflarda Elifsu Girgin, 7. sınıflarda Yiğit Efe Uysal ve 8. sınıflarda Eylül Kalacı ünlü yazarlardan oluşan seçici kurulun değerlendirmesinden geçerek birinci olup Başarı Sertifikası ve İpad ile ödüllendirildiler. İkincilere İpod, üçüncülere ise fotoğraf makinesi verilen törende, Doğa Koleji Genel Müdürü Ali Rıza Lüle’nin birincilere bir sürprizi vardı. Yarışmada kazandıkları birincilik dolayısıyla burs elde eden öğrenciler mutluluklarını ikiye katlarken yazdıkları değerli öykülerle yazarlığa ilk adımlarını attılar. 


Yarışmanın bu yılki konusu olan “Ana dilimiz Türkçe”ye duydukları sevgiyi en güzel şekilde kaleme alan öğrencileri başarılarından dolayı kutluyor, gelecekte daha iyi eserler vermelerini ümit ediyoruz. Seneye daha çok eserin yarıştığı ve yine genç yazarların katılımıyla renklenecek Doğa’ya Yaz Öykü Yarışması’nda buluşmak dileğiyle...

DOĞA KOLEJİ - KAMPÜSÜ BUL