Haber ve Etkinlikler

DOĞA KOLEJİ ANKARA KARİYER GÜNLERİ İLE GELECEĞİMİZE IŞIK TUTTUK

Türkiye’nin geleceğine yön veren Doğa Koleji, 23 Kasım’da düzenlediği Ankara Kariyer Günleri'yle öğrencilerinin gelecek planlarına ışık tuttu.

ETİKETLER : Kariyer günleri , üniversite tanıtımları , doğa koleji kariyer günleri , doğa anadolu lisesi rehberlik , lise rehberlik , lisede kariyer , t-mba , ankara üniversitel

Lise öğrencilerimiz gelecek planlamalarını yaparken onlara destek olmak, meslek ve kariyer farkındalıklarını artırmak için düzenlenen Kariyer Günleri'nin ilk ayağı Ankara'da gerçekleşti. Doğa Koleji Eryaman Kampüsünün ev sahipliğini yaptığı organizasyona Eryaman, Batıkent, İncek, Çayyolu kampüslerinde eğitim gören 11. ve 12. sınıflardan toplam 550 Doğa Koleji öğrencisi katıldı. Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü’nün t-MBA Bölümü ile birlikte düzenlediği etkinlikte velilerimiz de iş dünyası ile ilgili deneyimlerini öğrencilerimizle paylaştı. Öğrenci meclislerinin aktif görev aldığı Kariyer Günleri'nde Türkiye'nin en seçkin üniversitelerinin oluşturduğu kariyer odaları ve tanıtım standlarının yanı sıra 16 akademisyen kampüsümüze konuk olarak öğrencilerimizin üniversite ve kariyer hedeflerine ışık tuttular.

Türkiye'nin Dev Üniversiteleri Doğa Koleji Kariyer Günleri'nde

ODTÜ, Sabancı Üniversitesi, İstanbul Bilgi Üniversitesi, Bahçeşehir Üniversitesi, Başkent Üniversitesi, Çankaya Üniversitesi
gibi saygın yükseköğretim kurumlarının yer aldığı etkinlikte öğrencilerimiz; tıp, mimarlık, iç mimarlık, endüstri mühendisliği, makine mühendisliği, mekatronik mühendisliği, elektrik-elektronik mühendisliği, moleküler biyoloji ve genetik, hukuk, siyaset bilimi ve kamu yönetimi, psikoloji, işletme, uluslararası ticaret, gastronomi ve mutfak sanatları, radyo tv ve sinema bölümlerini yakından tanıyarak üniversitedeki akademik hayat hakkında bilgi aldı. 

Kariyer Günleri İstanbul'da!

Kariyer Günleri'nde;
 Doğa Koleji lise öğrencileri kendi sınıf düzeyleri, ilgi ve yetenekleri doğrultusunda alanında uzman akademisyenlerle bir araya gelerek saygın üniversiteleri ve geleceğin mesleklerini tanımaya devam edecekler. Bir sonraki Doğa Kariyer Günleri İstanbul’da 13-14 Aralık tarihlerinde Kurtköy kampüsümüzde, 20-21 Aralık tarihlerinde ise Avcılar kampüsümüzde gerçekleşecek. 

DOĞA KOLEJİ - KAMPÜSÜ BUL