Haber ve Etkinlikler

DOĞA KOLEJİ ÇANAKKALE BİGA’DA EĞİTİME “MERHABA” DİYOR

Doğa Koleji Çanakkale Biga Kampüsü, 2019-2020 eğitim-öğretim yılında 964 öğrenci kapasitesiyle anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise olmak üzere tüm kademelerde eğitim-öğretim yaşamına “merhaba” diyor.

ETİKETLER : çanakkale biga doğa , biga özel okul , biga kolej , ali rıza lüle , ingilizce eğitimi

Kurucu Ortaklar Oğuz Yavuzaslan, Selçuk İpsal ve Cemil Ergün; Doğa Kolejinin proje modelli eğitimini, yoğun yabancı dil programlarını ve başarılı akademik kadrosunu; Çanakkale’de ikinci kampüsünü açarak Biga ilçesine taşımaya hazırlanıyor. 

Doğa Koleji, Türkiye genelindeki tüm kampüslerinde başarı kriterlerini; akademik başarılar ve proje modelli eğitim anlayışının yanında; sanatsal, sportif ve sosyal faaliyetler üzerine konumlandırıyor. Klasik eğitim anlayışı kalıplarını değiştirerek çağın ve uluslararası standartların gerekliliklerine uygun olarak eğitim programlarını daima güncelliyor.


Doğa Koleji Çanakkale-Biga Kampüsünde gerçekleşen basın toplantısında Doğa Koleji Genel Müdürü Ali Rıza Lüle; Medya ve Kurumsal İletişim Direktörü Turgay Türker, Lisanslı Okullar Direktörü Serkan Karabulut, Lisanslı Okullar Bölge Müdürü Serdar Ertosun, Kurucu Ortaklar Oğuz Yavuzaslan, Selçuk İpsal ve Cemil Ergün ile basın mensuplarının sorularını yanıtladı.


“Mutlu Çocuk Öğrenir”


Doğa Koleji Genel Müdürü Ali Rıza Lüle, “Çanakkale Biga Kampüsünde her ders özelinde hazırlanmış tam donanımlı öğrenme ortamları, öğrencilerimize interaktif eğitim imkanı sunuyor. Öğrencilerimizin akademik anlamda başarılar elde etmesi için öncelikle öğrenme ortamlarında kendilerini özgür ve mutlu hissetmeleri gerekiyor. ‘Mutlu çocuk öğrenir, öğrenen çocuk üretir’ felsefesini ilke edinerek çocuklarımızı geleceğe hazırlıyoruz.” şeklinde ifade etti.


Dünya Dillerine Yetkin Olarak Yetişen Çocuklar


Yabancı dil eğitimlerinin yoğunluğu öğrencilerin yaş gruplarına göre değişiyor. İlkokul 1, 2, 3 ve 4. sınıfta 14 saat olan İngilizce eğitimi yabancı dil ağırlıklı 5. sınıfta 22 saat olarak veriliyor.


Proje Hazırlama Becerisi Kazanıyorlar


Doğa Kolejinin proje modelli eğitim anlayışıyla, bilimsel araştırma projelerinde her yıl rekor başarılar elde eden öğrencileri, bu yıl toplam proje sayısında 3214’e ulaşarak özel okullar arasında yeni bir rekora imza attı.


Bilim ve teknoloji alanında projeler hazırlayan öğrenciler; TÜBİTAK, MOSTRATEC, Google Science Fair, Harvard IJAS, BAYER, DNA Day Essay Contest, Cyber Mission And The Next Generation Science Standards, IGEM (The International Genetically Engineered Machine), Imagine Cup, Intel ISEF, UNESCO Goi Peace, Dovep, Gen-or, Spaghetti Bridge, D-bap, Science Expo yarışmalarına projelerini sundu.


Genel Müdür Ali Rıza Lüle, “Öğrencilerimizin öncelikle proje hazırlama becerilerini geliştiriyoruz. Proje Yönetimi dersleri alan öğrencilerimiz, proje geliştirmeden önce yol haritasını çizmiş oluyorlar. Okulda edinilen bilgilerin projeye; bilimsel araştırma basamaklarının ise uygulamaya dönüştürülmesi; sorgulayan, yaratıcı, strateji üreten bireyler yetiştirilmesine olanak tanıyor” şeklinde ifade etti.


Öğrencilerin Kişilik Gelişimleri Değerlendiriliyor…


Doğa Koleji tarafından geçerlilik ve güvenilirlik çalışmaları yapılarak hazırlanan Doğa Kişilik Temelli Yönlendirme Testi (D-KTYT), 10-15 yaş grubu öğrencilerin kişilik gelişimlerini izlerken öğrenme tercihlerini ve güçlü yanlarını ortaya çıkarıyor. Bilimsel ve objektif verilere dayanan Doğa Kişilik Temelli Yönlendirme Testi, 4 farklı alanda kapsamlı incelemeler yapıyor. Öğrencilerin kendi merak ve tercihlerinin yanında, kişilik özelliklerine de uygun projelere yönlendirilmelerini sağlıyor.


Kampüs Olanakları Eğitim Modellerini Destekliyor


Çanakkale Biga Kampüsünün hem şehir merkezine çok yakın, aynı zamanda da şehrin gürültüsünden uzak olması, öğrencilerin huzurlu ve sakin bir ortamda eğitim almasını kolaylaştırıyor. Büyük bahçesi ve kafeteryası, öğrencilerin gün içinde hem sosyalleşmesini, hem de temiz hava almasını sağlıyor. Yüksek güvenlik önlemleriyle korunan kampüs, 7 gün 24 saat güvenlik hizmeti sunuyor.


Çanakkale Biga Kampüsü, 6848 metrekare arsa, 8650 metrekare kapalı alan ve 4500 metrekare açık alanda eğitim-öğretim faaliyetlerini sürdürecek. Kampüste; 41 derslik, basketbol, voleybol, futbol sahası, tartan pist, tören alanı, ekoloji ve anaokulu bahçesi, kapalı yüzme havuzu, 436 kişi kapasiteli konferans salonu, kapalı spor salonu, bale ve jimnastik gibi aktiviteler için çok amaçlı salon, sanat sokağı, 10 adet bilim teknolojileri, fen bilgisi, görsel sanatlar, müzik, satranç, 3D ve ekoloji laboratuvarı yer alıyor.


DOĞA KOLEJİ - KAMPÜSÜ BUL