Haber ve Etkinlikler

DOĞA KOLEJİ FARKI ŞİMDİ ESKİŞEHİR'DE!

2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı'nda Eskişehirli öğrencileri kaliteli eğitimiyle buluşturan Doğa Koleji, Eskişehir kampüsünde bir basın toplantısı düzenlendi.

ETİKETLER : doğa koleji eskişehir , eskişehir doğa , ali rız lüle , eskişehir kolej , özel okul , doğa koleji eskişehir tanıtım toplantısı , fen ve teknoloji lisesi , t-mba

Anaokulundan liseye Eskişehir'de eğitimin yüzü değişiyor. Doğa Koleji Genel Müdürü Ali Rıza Lüle, Doğa Koleji yöneticileri ve kampüs yöneticilerinin katıldığı basın toplantısında Doğa Koleji’nin eğitimde fark yaratan konseptleri, kaliteli eğitimin nasıl olması gerektiği  ve Doğa Kolejinde neler yapıldığı ile ilgili bilgiler paylaşıldı. Genel Müdürümüz Ali Rıza Lüle basın toplantısı sonrası ise t-MBA meclis başkanları ile bir araya geldi.

Doğa Koleji yeni dönemde açacağı kampüslerle okul sayısını 124’e çıkaracak. Türkiye’de kaliteli eğitim ile tanışmayan öğrenci bırakmamak için mücadele ve emek veren Doğa Koleji, Anadolu’yu İstanbul’dan ayırmıyor. İstanbul, Ankara gibi şehirlerde bulunan kampüslerinden, Anadolu’da bulunan okullarının, kampüs fiziki ve eğitim şartları hususunda hiçbir farkı olmadığını dile getiren Lüle, her öğrenciye aynı titizlikle yaklaştıklarını dile getirdi.  Ali Rıza Lüle Eskişehir kampüsünde anaokulundan liseye eğitim verildiğini de hatırlattı.


Fen, Teknoloji ve Bilimle Ayrıcalıklı Lise Eğitimi

Eskişehir kampüsünde yer alan Doğa Koleji Fen ve Teknoloji Lisesi, teknolojik ve bilimsel müfredatıyla geleceğin bilim insanlarını yetiştirmeyi hedefliyor. Doğa Koleji Fen ve Teknoloji Liselerinden mezun öğrenciler araştırmacı, yenilikçi, ülkemizin geleceğine yön verecek, fen ve bilim dallarında donanımlı bireyler olarak kariyer hayatlarına bir adım önce başlayacaklar. Öğrencilerimiz bu ayrıcalıklı lise eğitimiyle dünyanın en saygın üniversitelerinden kabul ve burs imkanına sahip olacaklar ve üniversite eğitimlerini yurtdışında sürdürebilecekler. Doğa Koleji Fen ve Teknoloji Lisesi öğrencilerine, ilk yılı İngilizce hazırlık sınıfı dahil olmak üzere toplam 5 yıllık eğitim imkanı sunuyor. Müfredatı özenle hazırlanan fen ve teknoloji liselerinde ileri derece robotik ve kodlama, temel mühendislik, elektrik-elektronik, genetik dersleri sunduğu ayrıcalıklardan bazıları... İnovatif bir eğitimi benimseyen Doğa Koleji Fen ve Teknoloji Liselerinde Anadolu lisesi ve Doğa Kolejinin lise MBA programı olan t-MBA müfredatı da devam ediyor.


Doğa’nın Eğitimde Fark Yaratan Konseptleri, Tercih Sebepleri Arasındadır

Doğa Koleji kendine özgü geliştirdiği eğitim metotları ve fark yaratan konseptleri ile Eskişehirli öğrencilerin akademik başarısını arttıracak. Lüle, Eskişehir  kampüsünde dünyaya entegre bireyler yetiştireceklerini dile getirdi. Okullarda modern eğitim tekniklerini kullanarak yenilikleri takip eden, ufku geniş, özgüveni sağlam ve yaratıcı düşünen bireyler yetiştirmeyi amaçladıklarını belirten Lüle, “Ülkesine ve değerlerine bağlı, sorgulayan, donanımlı liderler yetiştirmeye devam edeceğiz” dedi.

Doğa Kolejinde öğrenciler, küçük yaşta aldıkları İngilizce eğitimi, lisede Doğa’ya özgü t-MBA modeli, kodlama ve  robotik dersleri ile geleceğin liderleri olarak yetişiyor. Akademik alandaki başarıları, Doğa’ya özgü geliştirilen eğitim modelleri, yabancı dil eğitimi, 3S’i (sanat, spor, sosyal faaliyet), alanında başarılı akademik kadrosu, kendi eğitim materyallerini oluşturması gibi birçok özelliği Doğa Kolejinin tercih edilme sebeplerinin başında geliyor. Eskişehirli öğrencilerin Doğa’nın fark yaratan eğitim metotları ile geleceğe doğru bir şekilde hazırlanacağının altını çizen Lüle, Eskişehir’de olmaktan mutlu olduklarını dile getirdi.

Eskişehir'in Eğitim Yuvası

Doğa Kolejinin ayrıcalıklı eğitimi 2018-2019 eğitim döneminde Eskişehirli öğrenciler ile buluştu. Doğa Koleji Eskişehir Kampüsü; anaokulu, ilkokul, ortaokul, Anadolu lisesi ve fen ve teknoloji lisesiyle Eskişehir'in eğitim vizyonunu değiştiriyor. Toplam 900 öğrenci kapasitesine sahip kampüste konferans salonu, iki tane kapalı yüzme havuzu, kapalı spor salonu, futbol sahası, basketbol sahası, tenis kortu, voleybol sahası, ekoloji dersliği, satranç dersliği, dil dersliği, fen bilgisi laboratuvarı, teknoloji tasarım dersliği, müzik dersliği, bilişim teknoloji ve yazılım dersliği, görsel sanatlar dersliği, kütüphane, 200 kişi kapasiteli konferans salonu bulunuyor.

DOĞA KOLEJİ - KAMPÜSÜ BUL