Haber ve Etkinlikler

DOĞA KOLEJİ İLE BAŞARI RÜZGARI NEVŞEHİR'DE

Eğitimde fark yaratan konseptleri ile Eğitimin Türkiye’deki Lideri Doğa Koleji, Nevşehir’de 2018-2019 eğitim-öğretim yılında açılarak öğrencileri kaliteli eğitim ile buluşturacak.

ETİKETLER : nevşehir doğa , ali rıza lüle , doğa koleji nevşehir , t-mba , nevşehir özel okul , yabancı dil eğitimi

Türkiye’nin egˆitim sektörüne yön veren Doğa Koleji, sunduğu yüksek standartlardaki eğitim kalitesiyle öğrencilerine, çalışanlarına ve topluma değer katmaya devam ediyor. Yeni dönemde tüm Türkiye'deki büyümesini sürdüren Doğa Koleji, Nevşehir Kampüsünde 2018-2019 eğitim döneminde öğrencileriyle buluşuyor. Nevşehirli öğrencileri kaliteli eğitimiyle buluşturacak Doğa Koleji, Nevşehir Kampüsü açılışını gerçekleştirdi. Doğa Koleji Genel Müdürü Ali Rıza Lüle’nin de katıldığı açılışta, Doğa Kolejinin eğitimde fark yaratan konseptleri, kaliteli eğitimin nasıl olması gerektiği  ve Doğa Kolej’inde neler yapıldığı ile ilgili bilgiler paylaşıldı. 


Doğa Koleji yeni dönemde açacağı kampüslerle sayısını 124’e çıkaracak. Türkiye’de kaliteli eğitim ile tanışmayan öğrenci bırakmamak için mücadele ve emek veren Doğa Koleji, Anadolu’yu İstanbul’dan ayırmıyor. İstanbul, Ankara, İzmir gibi şehirlerde bulunan kampüslerinden, Anadolu’da bulunan okullarının,  kampüs fiziki ve eğitim şartları hususunda hiçbir farkı olmadığını dile getiren Lüle, her öğrenciye aynı titizlikle yaklaştıklarını dile getirdi.  Nevşehir Doğa Koleji Kampüsünde anaokulundan liseye eğitim verileceğini  söyledi. 


Doğa Koleji Nevşehir kampüsünde Fen Lisesi ve Anadolu Lisesi de yer alacak. Akademik başarısından, İngilizce eğitimine, önemli projelerinden sosyal faaliyetlerine kadar eşsiz eğitim anlayışıyla Doğa Koleji rüzgarı Nevşehir’de esecek.
“Fen ve Teknoloji Liseleri Ülkemize Borcumuzdur”


2017-2018 eğitim-öğretim yılından bu yana 22 tane Fen ve Teknoloji Lisesi açtıklarını belirten Lüle, ”Bu liseler ülkemize borcumuzdur” dedi. Fen ve Teknoloji Liseleriyle beraber üreten toplumun temellerini attıklarını vurgulayan Lüle, "Teknoloji eğitimiyle yoğrulan öğrenciler gelecek için teknoloji üreterek, Türkiye’yi önemli bir konuma getirecektir” şeklinde konuştu.  


“Hizmet İçi eğitimlerle öğretmenlerimizi de yetiştiriyoruz”


Doğa Koleji sadece öğrencilerini eğitmekle kalmıyor aynı zamanda öğretmenlerini de eğitime tabi tutuyor. 
Lüle, Doğa Koleji hizmet içi eğitimleriyle öğretmenlerini belirli dönemlerde bir araya getirerek gelişmelerine katkı sağladıklarını dile getirdi.  Bu eğitimlerde, Doğa Koleji öğretmenleri iletişim, kişisel gelişim, branşlarıyla ilgili önemli eğitime katılarak öğrencilerine daha faydalı oluyorlar. Mutlu öğretmen mutlu birey yetiştirir diyen Lüle, “Öğretmen eğitimi bizim için oldukça önemlidir” dedi. 


“Ders materyallerini kendimiz hazırlıyoruz”


Talim Terbiye Kurulu onaylı kendi müfredatlarını hazırladıklarının söyleyen Lüle “Ders materyalleri akademik kadromuz tarafından hazırlanıyor” dedi. Öğrencilere verilecek ders, çalışma ve kaynak kitaplar, Doğa Koleji tarafından öğrenci ihtiyaçları göz önüne alınarak hazırlanıyor. Günün koşullarına göre her yıl kitaplar yeniden yazılıyor ve düzenleniyor diye konuşan Lüle, tüm akademik kadromuz özveriyle çalışıyor” dedi. Okul öncesi yoğun hazırlık dönemlerinde öğrencilerine her zaman daha iyisini sunmak için çok çalıştıklarını vurgulayan Lüle “yeni döneme en iyi şekilde tam kadro hazırız” dedi. Doğa için Yabancı Dil Eğitimi 1. sırada


“Yabancı Dil artık tüm eğitim kurumlarında önem verilen bir derstir” diyen Lüle, Doğa’daki  farkı ise şöyle açıkladı: “Doğa Kolejinde yabancı dil için özel müfredat geliştirilmiş olup eğitimi anaokulundan başlanmaktadır. İlkokulda 16 saat, 5. Sınıfta 22 saat, ortaokul ve lisede 14’er saat yabancı dil eğitimi özel öğretmenler tarafından geliştirilen eğitim modelleri ile verilmektedir. Dünya iletişim dili İngilizce’dir. Bu gerçeğin farkında olarak, özel eğitim programları uygulamaktayız.”

Doğa’nın Eğitim’de Fark Yaratan Konseptleri, Tercih Sebepleri Arasındadır

Doğa Koleji kendine özgü geliştirdiği eğitim metotları ve fark yaratan konseptleri ile Nevşehirli öğrencilerin akademik başarısını arttıracak. Lüle, Nevşehir  kampüsünde dünyaya entegre bireyler yetiştireceklerini dile getirdi. Okullarda modern eğitim tekniklerini kullanarak yenilikleri takip eden, ufku geniş, özgüveni sağlam ve yaratıcı düşünen bireyler yetiştirmeyi amaçladıklarını belirtti.


Doğa Kolejinde öğrenciler, küçük yaşta aldıkları İngilizce eğitimi, lisede Doğa’ya özgü t-MBA modeli, kodlama ve  robotik dersleri ile geleceğin liderleri olarak yetişiyor. Akademik alandaki başarıları, Doğa’ya özgü geliştirilen eğitim modelleri, yabancı dil eğitimi, 3S’i (sanat, spor, sosyal faaliyet), alanında başarılı akademik kadrosu, kendi eğitim materyallerini oluşturması gibi birçok özelliği Doğa Kolejinin tercih edilme sebeplerinin başında geliyor. Nevşehirli öğrencilerin Doğa’nın fark yaratan eğitim metotları ile geleceğe doğru bir şekilde hazırlanacağının altını çizen Lüle, Nevşehir’de olmaktan mutlu olduklarını dile getirdi. 

DOĞA KOLEJİ - KAMPÜSÜ BUL