Haber ve Etkinlikler

DOĞA KOLEJİ ÖĞRENCİSİ KUNGFU ŞAMPİYONASINDA AVRUPA 2.’Sİ OLDU

5. Avrupa Kungfu Şampiyonasına katılan Doğa Koleji ilkokul 3. sınıf öğrencisi Mahlas Tuna Yılmaz, Moskova’dan 2 derece ile döndü. Jiti kategorisinde 2. çift kılıç kategorisinde 3. oldu.

ETİKETLER : kungfu , spor başarısı , şampiyonluk

Rusya'nın başkenti Moskova'da yapılan 5. Avrupa Kungfu Şampiyonasında Florya Doğa Koleji ilkokul 3. sınıf öğrencisi Mahlas Tuna Yılmaz, Jiti kategorisinde Avrupa 2.si; Shuangdao kategorisinde ise Avrupa 3.’sü oldu. Kalabalık ve kendisinden 3 yaş büyük rakiplerle karşılaştığı zorlu kategoriler içinden bu dereceleri almayı başaran sporcu, küçük yaşına rağmen performansıyla büyük ilgi ve takdir topladı.

Çok küçük yaşlarda wushu yapmaya başlayan ve 5 İstanbul, 5 Türkiye Şampiyonluğu derecelerine sahip olan Mahlas, ilkokul 1. sınıftan beri resmi müsabakalara katılıyor.

3 Branşta 6 Dünya Şampiyonluğu…

Türkiye’de ve dünyada ISF (Dünya Okul Sporları Federasyonu) tarafından organize edilen okul spor faaliyetlerinde 3 branşta 6 dünya şampiyonluğu bulunan tek okul olan Doğa Koleji, sporcu nesiller yetiştirme misyonuyla hareket ediyor. Doğa Koleji sportif takımları, bireysel ve takım sporlarında yerel, ulusal ve uluslararası başarılar elde ediyor.

Doğa Koleji Genel Müdürü Ali Rıza Lüle, ‘mutlu çocuklar’ yetiştirmek için sporun önemine değinirken; “Öğrencilerimizi yetenekleri doğrultusunda spor branşlarına yönlendiriyoruz. Bir spor branşında müsabaka yapan öğrenci, küçük yaşta ekip çalışması yapmayı öğrenirken, özgüveni gelişiyor. Velisiyle heyecanını paylaştığı için mutlu oluyor” dedi.

Genel Müdür Lüle, “Çocuklarımız, gökkuşağının renkleri gibi birbirinden farklı ve her birinin keşfedilmemiş güzel özellikleri var. Her çocuğu ayrı değerlendirmeli, yeteneklerini keşfetmeleri konusunda rehber olmalıyız” şeklinde konuştu.

DOĞA KOLEJİ - KAMPÜSÜ BUL