Haber ve Etkinlikler

DOĞA KOLEJİNDEN “NATIONAL SWEATERS DAY” KUTLAMASI

Doğa Okulu öğrencileri küresel iklim değişikliğine karşı harekete geçti

ETİKETLER : National Sweaters Day , WWF , iklim değişikliği , sera gazı , sosyal sorumluluk

Doğa Okulu öğrencileri iklim değişikliğine engel olmak için bir sosyal sorumluluk projesine daha imza atıyor ve küresel iklim değişikliğine karşı harekete geçiyor. Uluslararası çevre örgütü WWF tarafından ilan edilen “National Sweaters Day” de Doğa Okulu öğrencileri, okula en sevdikleri kazaklarını giyerek gelecekler.


Sosyal sorumluluk bilinci yüksek nesiller yetiştirmeyi amaçlayan, birçok sosyal sorumluluk projesine gönülden destek veren Doğa Okulu öğrencileri, bu kez küresel iklim değişikliği konusunda harekete geçti. Uluslararası çevre örgütü WWF tarafından Kanada’da 7 Şubat 2013 tarihinde ilan edilen “National Sweaters Day” (Ulusal Kazak Günü)’nde Doğa Okulu öğrencileri, Türkiye genelinde 13 Şubat 2013 okulların açıldığı gün kutlamalarını yapacak ve okula en sevdikleri kazaklarını giyerek gelecekler. Bu sayede ısınmaları için gereken enerjinin yakıt tüketimini arttırmak yerine mevsime göre giyinerek de sağlanabileceğini fark edecekler.


Sera gazları hakkında bilgi verecekler

Okula en sevdiği kazaklarıyla gelecek olan Doğa Okulu öğrencileri, küresel iklim değişikliği konusunda farkındalık yaratmak için okul, ev ve iş yerlerinde ısıtma amacıyla salınan sera gazları hakkında çevrelerini de bilgilendirecekler. Fosil yakıtların yanması, ormanların yok edilmesi ve endüstriyel etkinlikler gibi insan aktivitelerinin beraberinde sera gazları denilen karbondioksit, metan, ozon ve diazot monoksit vb. gazların atmosferde artmasına neden olduğunu vurgulayarak bu konuda toplumsal farkındalık oluşturacaklar.


DOĞA KOLEJİ - KAMPÜSÜ BUL