Haber ve Etkinlikler

DOĞA KOLEJİNDEN 2019 LGS’DE MUHTEŞEM BAŞARI

Doğa Koleji 8. sınıf öğrencilerinden, 2019 Liseye Geçiş Sınavına katılan 27 öğrenci tüm soruları doğru cevaplayarak Türkiye birincisi oldu. 64 öğrenci ise sadece 1 soruyu yanlış yanıtlarken 4012 öğrenci en az bir branşta tüm soruları doğru yanıtladı.

ETİKETLER : başarı , lgs , liseye geçiş sınavı , doğa koleji başarı , akademik başarı , ali rıza lüle , lgs açıklandı , lgs puanları , lgs tercih

Tüm 8. sınıf öğrencileri ve velilerinin heyecanla beklediği, 1 Haziran Cumartesi 2019 tarihinde gerçekleşen Liseye Geçiş Sınavının sonuçları açıklandı. 1 milyon 29 bin öğrencinin katıldığı Liseye Geçiş Sınavında, eğitimdeki liderliğini sürdüren ve başarıda sınır tanımayan Doğa Kolejinin 27 öğrencisi Türkiye birincisi oldu. Öğrencilerinin LGS’de elde ettiği başarıdan memnuniyet duyduğunu belirten Doğa Koleji Genel Müdürü Ali Rıza Lüle, tüm öğrencilerini tebrik ettiğini ifade etti. Sınava giren 5.724 Doğa Koleji öğrencisinden 684 öğrenci %1'lik dilimde, 978 öğrenci %2'lik dilimde, 1.397 öğrencimiz ise %3'lük dilimde yer aldı.


Genel Müdürümüz Lüle, “Sınavda 27 öğrencimiz Türkiye birincisi olurken, 4012 öğrencimiz, en az bir branştan tüm soruları doğru cevapladı. 64 öğrencimiz sadece 1 soruyu yanlış yanıtladı. Elde edilen başarı öğrenci, öğretmen ve kurum başarısıdır” dedi. Doğa Koleji Genel Müdürü Ali Rıza Lüle, Fen ve Teknoloji Liselerinden mezun ögˆrenciler aras¸tırmacı, yenilikçi, tüketmek yerine üretmeyi seçen, ülkemizin teknolojik gelecegˆine yön verecek, fen ve bilim dallarında donanımlı bireyler olarak kariyer hayatlarına bir adım önde bas¸layacaklar. Ögˆrencilerimiz bu ayrıcalıklı lise egˆitimiyle dünyanın en saygın üniversitelerinden kabul ve burs olanagˆına sahip olurken, üniversite egˆitimlerini yurt dıs¸ında sürdürebilecekler” dedi.

Fen ve Teknoloji Lisesinde 4+1 Eğitim

Liseye Giris¸ Sınavlarında başarı elde eden öğrenciler, Dogˆa Koleji Fen ve Teknoloji Liselerinde %100’e varan burs imkanıyla okuma fırsatı kazanıyor.

Doğa Koleji Fen ve Teknoloji Lisesi, ögˆrencilerine ilk yılı I·ngilizce hazırlık sınıfı dahil olmak üzere toplam 5 yıllık egˆitim olanagˆı sunuyor. Hazırlık sınıfında 24 saat İngilizce, 4 saat Almanca, 2 saat “Teknoloji ve Yazılım” ve 2 saat “Teknoloji ve Donanım” dersleri veriliyor.


                                                   

DOĞA KOLEJİ - KAMPÜSÜ BUL