Haber ve Etkinlikler

DOĞA KOLEJİNDEN ANKARA’YA 8. KAMPÜS

Doğa Koleji, 2019-2020 eğitim-öğretim yılında Ankara Bağlıca Kampüsü’nü eğitim sektörüne kazandırarak, Doğa modelli eğitim anlayışını başkentli öğrencilerle buluşturdu.

ETİKETLER : ankara bağlıca koleji bağlıca doğa , etimesgut kolej , ankara özel okul

Doğa Koleji, öğrenci odaklı ve proje modelli eğitim anlayışı, güçlü akademik kadrosu ve sosyal aktiviteleriyle Ankara’da eğitim faaliyetlerini Birlik Bilim, Çukurambar, İncek, Keçiören, Çayyolu, Batıkent ve Eryaman Bilim Kampüsleri ile sürdürüyor. Ankara’daki 8. kampüsünü Bağlıca’da açan Doğa Kolejinin Medya ve Kurumsal İletişim Direktörü Turgay Türker,Doğa Koleji eğitim standartlarını, başarılı akademik kadromuzu ve kampüs olanaklarımızı, yeni dönemde Ankara Bağlıca’da öğrencilerimizle buluşturduk” dedi.


Eğitim faaliyetlerini Ankara’da Birlik Bilim, Çukurambar, İncek, Keçiören, Çayyolu, Batıkent ve Eryaman Bilim Kampüsleri’yle sürdüren Doğa Koleji, Ankara’daki 8. kampüsünü Bağlıca’da açtı. Kampüs, Ankara’nın Etimesgut ilçesinde tam donanımlı yapısıyla; anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise kademelerinde hizmet veriyor.

Geniş Kampüs Olanakları

Doğa Koleji Ankara Bağlıca Kampüsü'nde ekoloji dersliği, satranç dersliği, dil dersliği, fen bilgisi laboratuvarı, teknoloji tasarım dersliği, müzik dersliği, bilişim teknoloji ve yazılım dersliği, görsel sanatlar dersliği, kütüphane, 320 kişi kapasiteli konferans salonu ve 350 kişilik yemekhane bulunuyor.


Fark Yaratan Eğitim Programları

Doğa Koleji Medya ve Kurumsal İletişim Direktörü Turgay Türker,Öğrencilerimiz; küçük yaşta aldıkları İngilizce eğitimi, lisede Doğa’ya özgü t-MBA modeli, kodlama ve robotik dersleriyle geleceğin liderleri olarak yetişiyor. Akademik alandaki başarılarımız, güçlü akademik kadromuz, yabancı dil eğitimlerimiz, sanatsal, sportif ve sosyal faaliyetlerimiz, kendi eğitim materyallerimizi oluşturmamız gibi birçok özelliğimiz; tercih edilme sebeplerimizin başında geliyor. Öğrencilerimiz, fark yaratan eğitim yöntemlerimizle geleceğe doğru şekilde hazırlanıyorlar. Öğrencilerimizi yetenekleri doğrultusunda performans sporlarına yönlendirerek ilgilendikleri branşların yaşam kültürlerini tanıtıyoruz” dedi.

Türker, öğrencilerinin yalnız akademik başarılarıyla yetinmediklerini ifade ederken; “Öğrencilerimizin yaşadığı ülkeye ve topluma duyarlı bireyler olarak yetişmesine önem veriyoruz. Sosyal sorumluluk projelerinde yer almaları için teşvikte bulunarak, hem dar gelirli öğrencilere destek oluyor; hem de öğrencilerimizin vicdani tarafının güçlenmesine katkı sağlıyoruz. Öğrencilerimiz yaşadıkları hayatın farkına varırken, iletişim, organizasyon ve yönetim becerilerini geliştirerek bir bütün olarak düşünmeyi öğreniyorlar” şeklinde sözlerini sürdürdü.

Geleceğin Dünyasına Hazırlık

Türker, öğrencilerini dijital becerilerle donatarak yetiştirdiklerini belirterek, “Eğitim standartlarımızı, yeni dönemde Ankara Bağlıca’da öğrencilerimizle buluşturduk. 21. yüzyıl becerileri kazandırdığımız öğrencilerimizi geleceğin dünyasına hazırlıyoruz. Anaokulundan itibaren kodlama diliyle iç içe olan öğrencilerimiz, kodlama robotik, 3D tasarım ve programlama temellerini oluştururken, yeni fikirler üretiyor. Öğrencilerimizin günümüz teknolojilerini daha efektif kullanmayı öğrenmesi, dijital okur yazarlık seviyelerini de geliştiriyor.” dedi.DOĞA KOLEJİ - KAMPÜSÜ BUL