Haber ve Etkinlikler

DOĞA KOLEJİNDEN BURSA’YA İKİ YENİ OKUL

Doğa Koleji Bursa Özlüce Kampüsü’nde basınla bir araya gelen Genel Müdür Ali Rıza Lüle, 2016-2017 eğitim dönemini değerlendirdi. Lüle, yeni dönemin vizyonunu paylaştı.

ETİKETLER : ali rıza lüle , bursa doğa , doğa koleji ingilizce eğitimi , turgay türker , banu yeşilova

Doğa Koleji Genel Müdürü Ali Rıza Lüle, Bursa basını ile bir araya geldi. Lüle, Bursa’da 2 kampüs daha açarak Bursa’da 5 okul ile eğitim hizmeti vereceklerinin müjdesini verdi. Doğa Koleji Bursa Özlüce Kampüsü'nde kahvaltılı sohbet toplantısında basın mensupları ile bir araya Genel Müdür Lüle, yeni döneme ilişkin vizyonu paylaştı. Basın toplantısına Medya ve Kurumsal İletişim Direktörü Turgay Türker, Medya ve Yayın Koordinatörü Banu E. Yeşilova ve Bursa Kampüsleri müdürleri de katıldı. 

Bursa’ya İki Kampüs Daha 

Bursa’da 2 okul daha açacaklarının müjdesini veren Lüle,Doğa Koleji  Çekirge, Hamitler ve  Özlüce var olan kampüslerimizin yanı sıra Odunluk ve Bademli bölgesinde 2018-2019 eğitim-öğretim döneminde 2  okul ile hizmete geçecek. Böylelikle Bursa’da 5 kampüste eğitim imkanı sunacağız.” dedi. 

Doğa Koleji,  klasik ezberci eğitim kalıplarını yıkarak eğitime getirdiği yenilikçi yaklaşımla tanınıyor. Lüle, “Bizler, ‘yeni nesil eğitim’ felsefesiyle geleceğin dünyasının ihtiyaç duyacağı bireyleri bugünden yetiştirmeye önem veriyoruz. Açıkçası bu çabalarımızın karşılığını da alıyoruz.  Öğrencilerimiz her yıl TEOG, YGS/LYS sınavlarında Türkiye çapında başarılara imza atıyor, uluslararası çapta ödüller kazanıyor. Bu sene TEOG’da yaklaşık 500 öğrencimiz tüm sorulara doğru yanıt verdi.” dedi. 

Eğitim sektöründe bir anlamda standartları belirleyen kurum olarak eğitim kalitesinde  başarı  grafiğini her zaman daha  yukarı taşımayı temel misyon edinen Doğa Koleji, akademik başarılarının yanı sıra sanat, spor ve sosyal alanlardaki başarılarıyla da öne çıkıyor. Doğa Koleji  Genel Müdürü Lüle Doğa'nın akademik başarısının yanı sıra sportif başarılarına da değinerek; “Öğrencilerimiz her yıl ulusal ve uluslararası alanda önemli başarılar elde ediyor.” dedi. 

Bursa’da Fen ve Teknoloji Lisesi


Lüle, 2018-2019 döneminde Bursa’da Fen ve Teknoloji Lisesi açılacağının müjdesini verdi. Fen ve Teknoloji lisesi ile, teknolojik ve bilimsel müfredatıyla geleceğin bilim insanlarını yetiştirmeyi hedeflediklerini belirtti. Lüle, “Doğa Koleji Fen ve teknoloji liselerinden   mezun öğrenciler araştırmacı, yenilikçi, ülkemizin geleceğine yön verecek, fen ve bilim dallarında donanımlı bireyler olarak kariyer hayatlarına bir adım önde başlayacak. Öğrenciler, bu ayrıcalıklı lise eğitimiyle dünyanın en saygın üniversitelerinden kabul ve burs imkanına sahip olacak ve üniversite eğitimlerini yurtdışında sürdürebilecek.” dedi.


“Dünyayı Yönetenlerin İçinde Türkiye de Olsun”

Genel Müdür Lüle, İngilizce eğitimin önemine dikkat çekerek, “Dünyayı yönetenlerin içinde Türkiye’de olmalı” diye vurgulayan Lüle, “dünyaya entegre olmak için İngilizce şart” dedi. Doğa Koleji olarak her sene yurtdışına birçok öğrenci gönderdiklerini belirten Lüle, bu sene de dünyanın sayılı ve önde gelen üniversitelerine yaklaşık 200 öğrencileri gönderdiklerini dile getirdi. Lüle, “Bu okullar dünyayı teknik olarak yönetenlerin yetiştirildiği marka değeri olan okullardır diye vurguladı.” Yabancı dil ders saatlerinin diğer eğitim kurumlarına göre  oldukça fazla olduğunu belirten Lüle, kitapların kurum içerisinde hazırlandığını ve her yıl güncellediğini söyledi. DOĞA KOLEJİ - KAMPÜSÜ BUL