Haber ve Etkinlikler

DOĞA KOLEJİNDEN SAMSUN’A İKİNCİ KAMPÜS

Doğa Koleji Genel Müdürü Ali Rıza Lüle, Çarşamba’da açılacak yeni kampüs ile Doğa Kolejinin akademik başarısını Samsun’da arttıracaklarını dile getirdi.

ETİKETLER : samsun çarşamba doğa koleji , ali rıza lüle , samsun doğa , osman kaymak , hüseyin dündar , samsun doğa açılış , t-mba

Doğa Koleji Türkiye’nin en büyük okullar zinciri olarak Samsun’da kampüs sayısını arttırmaya devam ediyor. Doğa Koleji Çarşamba Kampüsü için düzenlenen tanıtım toplantısında Doğa Koleji Genel Müdürü Ali Rıza Lüle, Çarşamba kampüsünü açarak Samsun’da iki kampüs ile eğitim sunacaklarının müjdesini verdi. Çarşamba kampüsü tanıtım  toplantısına, Samsun Valisi Osman Kaymak, Çarşamba İlçe Belediye Başkanı Hüseyin Dündar, Çarşamba, Terme, Ayvacık, Salıpazarı Kaymakamları ile çok sayıda Samsun bürokratı katılım gösterdi. Kaymak, "Doğa Koleji’nin eğitim açısından kentimize önemli katkılar sağladığına inanıyorum” dedi. Çarşamba Göl Restaurant’da yapılan toplantıda Lüle, Doğa Kolejinin hedeflerini paylaştı. Lüle, Çarşamba kampüsünde açılacak "Anadolu ve Fen Lisesi" ile dünyaya entegre bireyler yetiştireceklerini vurguladı. 


Lüle,Doğa Koleji Çarşamba kampüsü ile yeni eğitim-öğretim döneminde öğrencilerimize eğitim imkanı sunacağız” dedi. Çarşamba ve civar ilçelerdeki (Terme, Salıpazarı Ayvacık, Tekkeköy) öğrencilerin başarılı olmaları için tüm imkanları sunacaklarını söyleyen Lüle, yeni açılacak kampüste Doğa’nın eğitim kalitesinden ödün vermeyeceklerini  vurguladı. Okullarda modern eğitim tekniklerini kullanarak yenilikleri takip eden, ufku geniş, özgüveni sağlam ve yaratıcı düşünen bireyler yetiştirmeyi amaçladıklarını belirten Lüle,Ülkesine ve değerlerine bağlı, sorgulayan, donanımlı liderler yetiştirmeye devam edeceğiz” diye konuştu.


Doğa Kolejinde öğrenciler, küçük yaşta aldıkları İngilizce eğitimi, lisede Doğa’ya özgü t-MBA eğitim modeli, kodlama robotik dersleri ile geleceğin liderleri olarak yetişiyor. Akademik alandaki başarıları, Doğa’ya özgü geliştirilen eğitim modelleri, yabancı dil eğitimi, 3S’i (sanat, spor, sosyal faaliyet), alanında başarılı akademik kadrosu, kendi eğitim materyallerini oluşturması gibi birçok özelliği Doğa Koleji’nin tercih edilme sebeplerinin başında geliyor. 

Doğa Fen Lisesi ile Ayrıcalıklı Eğitim

2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı'nda eğitim vermeye başlayacak Çarşamba kampüsü, anaokulundan liseye eğitim imkanı sunacak olup, lise kısmında Anadolu ve Fen lisesi ile öğrencilerini akademik başarı ile buluşturacak. Çarşamba kampüsü Anadolu ve Fen Lisesi’ne ulusal sınavlarda başarı elde etmiş, yeterli puana sahip öğrenciler alınacak. Fen Lisesi alımları kademeli olarak 9. sınıftan başlayarak gerçekleşecek. Fen Lisesi’ne girmeye hak kazanan öğrenciler Doğa Kolejine özgü Talim Terbiye Kurulu onaylı Fen Lisesi eğitim müfredatı ile ayrıcalıklı bir eğitim görecek. Fen Lisesinde,  proje tabanlı eğitime tabi tutulacak öğrenciler, TÜBİTAK ve uluslararası projelere katılma imkanı bulurken, aldıkları yabancı dil eğitimiyle dünyaya entegre bireyler olarak yetişecek. 

“Doğa’da Sosyal Yönü Kuvvetli Gençler Yetiştiriyoruz”

Eğitim kalitesinde ivmeyi her zaman daha yukarı taşımayı ilke edinen Doğa Koleji, akademik başarılarının yanı sıra sanat, spor ve sosyal alanlardaki başarılarıyla da öne çıkıyor. Spor alanında önemli  başarılara imza atan Doğa Koleji Genel Müdürü Lüle, “Yeni kampüslerimizdeki öğrencilerimiz de ulusal ve uluslararası alanda önemli başarılar elde edecektir” dedi. Lüle, Doğa’da aynı zamanda sosyal gençler yetiştirdiklerinin altını çizdi. 

Samsun Çarşamba Kampüsü Öğrencilerini Bekliyor

2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı'nda eğitim vermeye başlayacak Çarşamba kampüsü, 4 bin metrekare arazide 1000 metrekare alana, 7300 metrekare kapalı alana inşa edilecek. Kampüs içerisinde anaokul, ilkokul, ortaokul ve lise birimleri olacak. Lise kısmı ise  Anadolu ve Fen Lisesi olarak eğitim verecek. 

Kampüste,  42 derslik ve tematik sınıflar, dijital laboratuvarlar, kodlama-robotik, sanal gerçeklik ve bilişim teknolojileri sınıfı, mühendislik, mekatronik atölyeleri yer almaktadır. Bir çok uygulama ortamının bulunduğu kampüste, beş farklı atölye ile sanat sokağı, ısıtmalı ve kapalı yüzme havuzu, 400 kişilik konferans salonu, 450 metre kare kapalı spor salonu, 500 kişilik yemek salonu bulunacak.

Ali Rıza Lüle Samsun Kampüsünü de Ziyaret Etti

Genel Müdürümüz  Ali Rıza Lüle, Çarşamba kampüsünün basın lansmanı ve açılışının ardından Samsun Atakum'da iki yıl önce eğitime başlayan Doğa kampüsüne de ziyarette bulundu. Lüle Samsun'da açılan ilk Doğa olma özelliği taşıyan kampüste öğrenciler, öğretmenler ve kampüs yöneticileri ile bir araya geldi.

Çocuklarla sohbet eden ve keyifli vakit geçiren Lüle, öğretmenler ile  mevcut eğitim dönemine dair değerlendirmelerde bulundu. Sonrasında kampüsü gezen Genel Müdürümüz Lüle, ekoloji dersliği, İngilizce sınıfı, fizik, kimya, biyoloji laboratuvarları, kodlama ve robotik sınıfı, müzik - resim atölyeleri ve yemekhane gibi okulun birçok alanında incelemelerde bulundu.

DOĞA KOLEJİ - KAMPÜSÜ BUL