Haber ve Etkinlikler

DOĞA OKULLARI’NIN FEN PROJESİ NTSE ULUSLARARASI BAŞARI SAĞLADI!

Doğa Koleji’nin Fen Projesi, AB Eğitim, Görsel-İşitsel ve Kültür İcra Ajansı’nın hazırladığı “Eğitim için Bilgi ve İletişim Teknolojisi: Hayat Boyu Öğrenme Programından Deneyimler-KA3 ICT” adlı yayında iyi örnek olarak yer aldı.

ETİKETLER : ntse , ab , proje , fen , teknoloji , Nanoteknoloji , AB Eğitim , Görsel-İşitsel ve Kültür İcra Ajansı

Okulumuz Fen alanında geliştirdiği projeler ile büyük başarılar elde etmeye devam ediyor. ‘Fen Bilimleri Eğitiminde Nano Teknolojik Yansımalar - NTSE: Nano Tech Science Education’ Projemiz AB tarafından 90 değerlendirme puanı alarak AB Eğitim, Görsel-işitsel ve Kültür İcra Ajansı’nın hazırladığı “Eğitim için Bilgi ve İletişim Teknolojisi: Hayat Boyu Öğrenme Programından Deneyimler-KA3 ICT” adlı yayında iyi örnek olarak yer aldı.


Projemizin uluslararası alanda kazandığı büyük başarının gururunu yaşıyoruz!

Proje sonunda oluşan ‘NTSE-Eğitim Kitleri‘ ile Doğa Okulu Bilim Okulları‘nda Fen derslerinde bugünün ve geleceğin teknolojisi “Nanoteknoloji” ye yer veriliyor. Doğa Okulu Yakacık Kampüsü içerisinde yer alan Nanoteknoloji Laboratuvarı ve Eğitim Merkezi’nde öğrencilere ve öğretmenlere verilen eğitimler ve atölye çalışmaları ile sorgulayıcı ve anlamlı öğrenme destekleniyor. Yılda 3 kez Doğa Okulu öğrencileri ve uluslararası öğrencilerin katılımı ile gerçekleşen bilim ve fen kampları ise öğrencilerimizin bilimin eğlenceli yanını keşfetmelerini sağlıyor.Uluslararası vizyonuyla akademik alanda birçok başarı elde eden Doğa Koleji, Fen eğitimine yönelik yeni ve özgün uygulamalarıyla dersleri daha nitelikli hale getiriyor. Yenilikçi öğretim modelleri ve öğretmen eğitimini destekleyen projeler üretmeye devam ediyoruz. Fen öğretiminde FETEM (Fen, Teknoloji, Matematik ve Mühendislik-STEM) becerisini destekleyen ‘Takım Çalışması, Eğitim ve Teknoloji Platformu - TTT-NET: Teamwork, Training and Technology Network’ Projemiz İtalya, Bulgaristan, Romanya, Yunanistan, Norveç, İspanya ve Rusya Federasyonu ortaklığı ile uygulanıyor. Fen derslerini etkili ve çekici hale getiriyor.


En iyi örnek olarak yer aldığımız "Eğitim için Bilgi ve İletişim Teknolojisi: Hayat Boyu Öğrenme Programından Deneyimler-KA3 ICT” adlı yayına ulaşmak için tıklayınız...


 ‘Erasmus + :Building on Experience, Best Practices in ICT for Learning’ online versiyonunu okumak için tıklayınız...


NTSE Logo   AB Logo   TTT Logo


   

DOĞA KOLEJİ - KAMPÜSÜ BUL