Haber ve Etkinlikler

DOĞA OKULLARI ‘‘GLOBAL WELLNESS DAY’’DE YERİNİ ALDI

İyi yaşam bilinci “ Bir gün, tüm yaşamınızı değiştirebilir ” sloganıyla Türkiye’den dünyaya yayılıyor. Global Wellness Day, 13 Haziran 2015 Cumartesi 5 kıtada 53 ülkede aynı anda kutlanacak.

ETİKETLER : global wellness day , maçka parkı , sağlıklı yaşam kuralları , dalai lama , keremcem , esra çabukcan , belgin aksoy , ayşe tolga , sosyal sorumluluk

Dört duvarın dışında klasik kalıpların yıkarak; çevre, sanat, kültür bilinci ile global dünya insanı yetiştiren Doğa Okulları, öğrencilerine  iyi yaşam prensibini aşılıyor. 

Dünya çapında “İyi Yaşam” bilincini artırmak amacıyla, kendini iyi yaşama adamış gönüllüler tarafından oluşturulan sosyal bir proje olan Global Wellness Day, 2012 yılından bu yana tüm dünyada eş zamanlı olarak kutlanıyor. Projenin bu yılki sponsorları arasında yer alan Doğa öğrencilerine okul hayatında öğrettiklerini bu etkinlikle bir üst boyuta taşımalarını sağlayacak. Doğa Okulları Kurumsal İletişim Direktörü Esra Çabukcan, GWD’de yer alarak bir sosyal sorumluluk projesine imza attıklarını belirtti. İyi yaşamın herkesin hakkı olduğunu belirten Çabukcan, ücretsiz düzenlenecek etkinliklerden herkesin yararlanmasının önemli bir detay olduğunun altını çizdi. 

Dünyada kendilerinden başka canılıların var olduğunu öğreten bir sistemle eğitim verdiklerinin altını çizen Esra Çabukcan, “İyi yaşam bilincinin çocukluktan başlaması gerektiğine inanarak eğitim hayatına 3,5 yaşında başlayan öğrencilerimize iyi yaşam prensiplerini öğretiyoruz.”dedi. 

Global Wellness Day kurucusu Belgin Aksoy; “İyi yaşam tüm dünyanın ortak hayali. Bu hayalin peşinden koşarak 2012 yılından bu yana Türkiye’de kutladığımız Global Wellness Day’in bu yıl aynı anda 53 ülkede 50’nin üzerinde elçinin öncülüğünde kutlanan uluslararası bir gün haline gelmesinden dolayı çok mutluyum.” diyerek herkesi 13 Haziran Cumartesi günü Maçka Parkı’na davet etti.

Global Wellness Day etkinlikleri, İstanbul Maçka Parkı’nda


Global Wellness Day, dünya çapında “İyi Yaşam” bilincini artırmak amacıyla, kendini iyi yaşama adamış gönüllüler tarafından oluşturulan sosyal bir projedir. GWD, bu yıl 13 Haziran Cumartesi günü, 5 kıtada 53 ülkede aynı anda, 50’nin üzerinde elçi öncülüğünde iyi yaşamı destekleyen etkinliklerle kutlanacak. Bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilecek olan Global Wellness Day, sahibinden.com ana sponsorluğu ve Doğa Okulları platinum sponsorluğunda İstanbul Maçka Parkı’nda iyi yaşama gönül vermiş herkesi bir araya getirecek. 

İstanbul Maçka Parkı’ndan 5 kıtaya canlı bağlantı ile izlenebilecek

İyi yaşam bilincini “Bir gün, tüm yaşamınızı değiştirebilir” sloganıyla Türkiye’den dünyaya yayan Global Wellness Day’in Maçka Parkı’ndaki etkinlikleri sırasında 5 kıtaya canlı bağlantı yapılacak. Global Wellness Day etkinlikleri ve kutlamaları canlı olarak izlenebilecek.

Global Wellness Day etkinlikleri tüm gün, herkese açık ve ücretsiz!

GWD etkinlikleri tüm gün boyunca Ayşe Tolga ile İyi Yaşam sohbeti, Dr. Ayşegül Çoruhlu ile Alkali Beslenme, Ayşegül Demirsoy ile Zumba, Cenk Özyılmaz ile Fit Cook, Eser Mutlu ile Kahkaha Terapisi, Gem Akcan ile Yoga, Gül Kaynak ile Detoks ve Sağlıklı Beslenme, Dr. Halit Yerebakan ile Hayatın Ritmi, Murat Tavman ile Fiziksel Değişim ve İyi Yaşam, Neslihan Yavuzcan ile Nefes Semineri, Şah Yaycı ile Yaşının İyisi Ol semineri, Happy Nest ve Beden Atölyesi ile çocuk aktiviteleri ve Keremcem konseri ile devam edecek. Giriş herkese açık ve ücretsiz olacak.

Super Smart Health’in Kurucu CEO’su, dünya çapında tanınmış bir düşünce lideri ve liderlik gelişimi, kültür dönüşümü, stres yönetimi alanlarında dinamik bir konuşmacı, eğitimci ve danışman olan Dr. Daniel Friedland ise, Global Wellness Day kapsamında İstanbul’a gelerek bir seminer verecek.

Dalai Lama’nın Global Wellness Day’ e desteği bekleniyor

Global Wellness Day Avustralya elçisi, 11 - 12 Haziran tarihlerinde Syndey’de düzenlenecek wellness etkinliği kapsamında “Mutluluk ve Nedenleri” konulu konferansta (www.happinessanditscauses.com.au) konuşmacı olacak Dalai Lama’dan destek isteyecek. Dalai Lama’nın Global Wellness Day’e desteği “Evet Diyorum!” sözleriyle bekleniyor. 


Global Wellness Day’in bilinçli ve daha iyi bir yaşam manifestosu 

Wellness’ı bir yaşam tarzı haline getirebilmek mümkün ve aslında çok basit. Global Wellness Day aşağıdaki 7 basit adımı benimsetmeyi hedefliyor. 

Bugün;
*1 saat yürü
*Daha çok su iç
*Plastik şişe kullanma
*Toprağın sunduğu gıdalarla beslen
*Bir iyilik yap
*Aile yemeği ye
*22:00’da uyu

DOĞA KOLEJİ - KAMPÜSÜ BUL