Haber ve Etkinlikler

DOĞA OKULLARI 2. “DÜNDEN YARINA TÜRKİYE” PANELİ GERÇEKLEŞTİ

26 Mart 2014 Çarşamba günü Doğa Okulu Acıbadem Bilim Okulu Kampüsünde kendi alanlarında uzman isimler tarafından Türkiye’nin geçmişten günümüze gelen süreçte yenileşme ve modern dünya karşısında Türkiye’nin yeri konusu tartışıldı.

ETİKETLER : Dünden Yarına Türkiye Paneli , Acıbadem Bilim Okulu , Dr. Hayri Baraçlı , Prof. Dr. Betül Çotuksöken , Prof. Dr. Nihat Erdoğmuş , Doç. Dr. Ferhat Kenter , Yrd. Doç. D

İstanbul Şehir Üniversitesi’nden Prof. Dr. Ferhat Kenter, Maltepe Üniversitesi’nden Prof. Dr. Betül Çotuksöken, İstanbul Şehir Üniversitesi’nden Prof. Dr. Nihat Erdoğmuş, Yrd. Doç. Dr. Mehmet Fatih Uslu, yaptıkları konuşmalarla panele katılanların büyük beğenisini topladılar.

Geleneksel hale gelen bu panelde Türkiye’nin bu güne kadar yaşamış olduğu gelişmeler ve gelecekte olması gerekenler hakkında görüş alışverişinde bulunuldu ve dinleyicilerle de bu konular soru cevap şeklinde tartışıldı.

İstanbul Şehir Üniversitesi’nden Prof. Dr. Ferhat Kentel, modernleşme ve yenileşmenin beraberinde kültürel anlamda bazı sorunları da meydana getirdiğinden bahsetti. Ferhat Kentel’in konuşmasını ‘oldukça dikkat çekici ve kışkırtıcı’ bulduğunu söyleyerek sözlerine başlayan Maltepe Üniversitesi Felsefe Bölüm Başkanı Prof. Dr. Betül Çotuksöken ise modernleşen Türkiye’de insan hakları konulu bir konuşma yaptı. İstanbul Şehir Üniversitesi’nden Prof. Dr. Nihat Erdoğmuş; Türkiye’de şirketlerde yönetim anlayışları ve insan kaynakları konulu konuşmasında çalışanlarda aranan kriterler ve çalışanların şirketlerde aradıkları şartlar hakkında örneklendirmeli bir konuşma yaptı. İstanbul Şehir Üniversitesi’nden Yrd. Doç. Dr. Mehmet Fatih Uslu ise Türkiye’de edebiyat alanında özellikle azınlık kökenli yazarların Türkiye’de edebiyata katkıları üzerinde durdu. İlginç anekdotların konuşulduğu panele basından da ilgi vardı.

Doğa Koleji’nin geleneksel olarak her yıl gerçekleştirdiği Dünden Yarına Türkiye Paneli, Türkiye’de özellikle son dönemlerde görülen ulusal ve uluslararası gelişmeler karşısında Türkiye’nin durumu, Türkiye’de yakın geçmişten günümüze ortaya çıkan gelişmeler ve yarının Türkiye’sinin sağlam temeller üzerine kurgulanması için yapılması gerekenler üzerinde duruluyor. Bu konular ile ilgili olarak röportajlar, fotoğraf çalışmaları, seminerler ve konferanslar düzenleniyor.

DOĞA KOLEJİ - KAMPÜSÜ BUL