Haber ve Etkinlikler

DOĞA OKULLARI'NDA “NATIONAL SWEATER DAY” KUTLAMASI

Doğa öğrencileri bu yıl da National Sweater Day ile küresel iklim değişikliğine karşı harekete geçti.

ETİKETLER : national sweater day , wwf , küresel ısınma , sera gazları , iklim değişikliği , sosyal sorumluluk , fosil yakıt

Doğa öğrencileri iklim değişikliğine engel olmak için bir sosyal sorumluluk projesine daha imza atıyor ve küresel iklim değişikliğine karşı harekete geçiyor. Uluslararası çevre örgütü WWF tarafından ilan edilen “National Sweater Day”de Doğa Okulları öğrencileri, okula en sevdikleri kazaklarını giyerek geldiler.

Sosyal sorumluluk bilinci yüksek nesiller yetiştirmeyi amaçlayan, birçok sosyal sorumluluk projesine gönülden destek veren Doğa Okulları öğrencileri, bu kez küresel iklim değişikliği konusunda harekete geçti. Uluslararası çevre örgütü WWF tarafından Kanada’da 7 Şubat 2013 tarihinde ilan edilen “National Sweaters Day” (Ulusal Kazak Günü)’nde Doğa Okulları öğrencileri, Türkiye genelinde okulların açıldığı gün kutlamalarını yaparak ve okula en sevdikleri kazaklarını giyerek geldiler. Bu sayede ısınmaları için gereken enerjinin yakıt tüketimini arttırmak yerine mevsime göre giyinerek de sağlanabileceğini fark ettiler. 


Sera Gazları Hakkında Bilgi Verdiler

Okula en sevdiği kazaklarıyla gelecek olan Doğa Okulları öğrencileri, küresel iklim değişikliği konusunda farkındalık yaratmak için okul, ev ve iş yerlerinde ısıtma amacıyla salınan sera gazları hakkında çevrelerini de bilgilendiriyor. Fosil yakıtların yanması, ormanların yok edilmesi ve endüstriyel etkinlikler gibi insan aktivitelerinin beraberinde sera gazları denilen karbondioksit, metan, ozon ve diazot monoksit vb. gazların atmosferde artmasına neden olduğunu vurgulayarak bu konuda toplumsal farkındalık oluşturuyor. 

DOĞA KOLEJİ - KAMPÜSÜ BUL