Haber ve Etkinlikler

DOĞA OKULLARI ÖĞRETMENLERİ CEBiT'TE TÜRKİYE’NİN ÖĞRENCİLERİNİ EĞİTİYOR

Doğa Okulu coğrafya öğretmenleri Cebit Sinerji Zirvesi’nde Türkiye’nin her köşesinden 300 coğrafya öğretmenine Eğitimde teknoloji, Doğa Okulu’nda eğitim ve teknoloji konulu çalıştaylar düzenlediler.

ETİKETLER : cebit , sinerji zirvesi , fatih projesi , bilişim teknolojileri , kurumsal başarı

MEB, İstanbul Üniversitesi ve Doğa Okulu ortak çalışma ile FATİH Projesine destek veriyor. Proje kapsamındaki bütün coğrafya derslerini Doğa Okulu öğretmenleri hazırladı. Milyonlarca öğrencinin faydalanacağı dijital içeriklere www.eba.gov.tr adresinden ulaşılabilir. 

Doğa Okulu Bilişim Teknolojilerini Eğitimde Kullanılmasında Öncü Bir Kurum

Akıllı tahtalar ve tablet uygulamalarımızla her alanda olduğu gibi bilişim teknolojilerinin eğitimde kullanılmasında da öncü konumumuz, öğretmenlerimizin bu alandaki yetkinliği Doğa Koleji öğretmenlerini Milli Eğitim Bakanlığı'nın Fatih Projesi kapsamında tüm Türkiye çapındaki uygulamalarında bir ilk olan ders içeriklerinin bilişim teknolojileri kullanılarak hazırlanmasında etkin kıldı. Bu kapsamda kurumumuz coğrafya zümresi branş öğretmenlerimiz Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı tüm liselerde gösterilmek üzere video ders anlatım çekimlerini gerçekleştirdiler. Bu video dersler 2013- 2014 öğretim döneminde Türkiye çapındaki tüm liseler ile açık lise öğrencilerinin kullanımına sunulacak. 

DOĞA KOLEJİ - KAMPÜSÜ BUL