Haber ve Etkinlikler

DOĞA VELİLERİ “DOGA GOES BEYKOZ” EĞİTİM PROGRAMI İLE BEYKOZ KAMPÜSÜMÜZDE!

Öğrenci ve velilerimiz; 28 Kasım 2015 Perşembe günü ilki gerekleştirilen Doga Goes Beykoz Eğitim Programı kapsamında Beykoz Doğa Kampüsü'nde doğa eğitimine katılarak kaliteli ve keyifli zaman geçirdiler.

ETİKETLER : beykoz doğa okulu , doğa eğitimi , doğa yürüyüşü , ekoloji dersi , doğal hayat , doğal eğitim

Doğa eğitiminin en kısa tarifi “doğanın dilinin öğrenilmesi”dir. Doğa Okulları Beykoz Kampüsü'nü deneyimlemeyen hiçbir velimizin bizim dilimizden anlayamayacağı inancı ile bu eğitim gününü planladık. Bu eğitimin sonucunda, eğitim süresi kısa dahi olsa katılanların dünya görüşlerinde köklü değişiklikler meydana gelmesi olasıdır.


Doğa eğitimi, içeriği itibariyle çok disiplinli bir karakter taşır. Bilimi anlayabilmek için ilk önce doğanın şifresini çözmek gerekir. Doğanın kendisine baktığımızda, sanat eğitimi, matematik eğitimi, fen eğitimi yani bilime ışık tutan tüm içerikleri yakından görebiliriz. Doğa’nın bakış açısı ile ders ve ders dışı etkinlikler paylaşımcı bir şekilde öğrenci öğretmen hiyerarşisinden arındırılarak gerçekleştirilecek, doğayı tanıma, doğayı okuyabilme, doğadaki farklılıkları keşfedebilme, kazandırılması gereken temel beceriler olacak ve ders işleme yöntemleri ve öğrenci kazanımlarına etkilerini yaşayarak gözlemlediler. 

DOĞA KOLEJİ - KAMPÜSÜ BUL