Haber ve Etkinlikler

FIRST® LEGO® League / FLL ULUSAL TURNUVASI İZMİR’DE GERÇEKLEŞTİ

10-11 Mart 2018 tarihlerinde, 52 takım ve 400 öğrencinin katılımıyla gerçekleşen FLL 14. Türkiye Ulusal Turnuvası’na Fuar İzmir Gaziemir ev sahipliği yaptı.

ETİKETLER : fll. first lego league , hidrodinamik , doğa koleji yalova , doğatech , robotik ve kodlama , doğatech

"Hidrodinamik: Suyun Yolculuğu” temalı Bilim Kahramanları Buluşuyor; FIRST® LEGO® League (FLL) 14. Sezon Ulusal Turnuvası’nda 10 Doğa Koleji takımı, projeleri ve robotları ile katılım gösterdi. 

İzmir'de yoğun katılımla gerçekleşen turnuvanın teması dahilinde takımların temel amacı, suyu korumak ve suyun devamlılığını sağlamaktı. Turnuvaya katılan on takımımız, yerel ve ulusal turnuva dahilinde takım ruhuna sahip olma, takım oluşturma, bir problem dahilinde proje geliştirme fırsatlarını deneyimleme imkânı buldular. Kodlama ve robotik becerilerinin sosyal bir sorunu çözmede kullanıldığı bu turnuvada takımlarımız keyifli dakikalar geçirdi.


FLL Nedir?

FIRST Vakfı ve LEGO markalarının iş birliğinde ortaya çıkmış olan FIRST® LEGO® League uluslararası bir programdır. Her yıl dünyaya ait bir probleme dayanan bir tema ışığında dört ile on kişilik takımlar kuran gençler ve çocuklar araştırma yaparak bir çözüm üretip, çeşitli sunum tekniklerini kullanarak takım olarak çalışmayı ve proje geliştirmeyi deneyimleme imkânı bulurlar. Dört ile on kişilik katılımcılardan oluşan takımlar on sekiz yaş üstü gönüllü koç ve danışmanların rehberliğinde çalışarak görevleri en kısa sürede yapan robotlar tasarlayarak programlar. Her sezon tüm dünyayı ilgilendiren bir probleme yönelik bir araştırma projesi yürütürler. Dünya vatandaşı bilinci kazanma yolunda takım çalışması, duyarlı profesyonellik ve arkadaşça rekabeti deneyimleyen öğrenciler bilim, sanat ve teknoloji konularında aktif olarak rol alırlar. 

DOĞA KOLEJİ - KAMPÜSÜ BUL