Haber ve Etkinlikler

GAME & WOG OYUN STÜDYOSU'NDA “UNITY İLE 3D OYUN ATÖLYESİ”

Doğa Okulları'nın bu yıl başlatmış olduğu oyun yapım dersleri, 3D modelleme, sahne yaratma ve kodlama kısmında başarılı adımlar atmaya devam ediyor.

ETİKETLER : 3d oyun , tuncay sevindik , game&wog , game studio , C# , eğitim teknoloji , oyun programlama

11 - 16 Mayıs tarihleri arasında YTÜ eğitmenlerinden Yrd. Doç. Dr. Tuncay Sevindik’in sahip olduğu Game & Wog Oyun Studios ve Doğa Okulu tarafından düzenlenen Oyun Programlama çalışmaları başarıyla gerçekleştirildi. Öğrencilerimiz bu sürede kendi oyunları geliştirdiler ve C# kodlamasına giriş yaptılar. Öğrencilerimiz oynadıkları oyunların nasıl yaratıldıkları kendi oyunlarını yaratırlarken gördüler. Böylece bakış açılarını geliştirdiler.

 
Eğitimin son gününde okulumuzda velilerimizi de ağırladık. Öğrencilerimiz büyük bir keyifle yaptıkları oyunları ailelerine tanıttılar ve ailelerini bu heyecana ortak ettiler. Kendi oyununu bitiren ve kursu başarıyla tamamlayanlar sertifikalarını Yrd. Doç. Dr. Tuncay Sevindik’in elinden velilerimizin katılımıyla aldılar. 


Kursta düzenli olarak katılım sağlayan, vizyonu geniş, yaratıcı, algoritmik düşünme yapısına sahip, öğrenmeye açık ve disiplini olan bir öğrencimizi 15 günlük yaz stajı almaya hak kazandı. Bu öğrencimiz 5. sınıf öğrencilerimizden Rana Eyit ailesi ile birlikte sertifikasını aldı. Bu küçük yaşında profesyonel insanlarla birlikte çalışma yapma fırsatı yakaladığı için çok mutlu olan öğrencimizi tebrik ediyoruz ve başarılarının devamını diliyoruz. Böyle bir imkânı sağladıkları için Game & Wog Oyun Studios sahibi Tuncay Sevindik ve çalışanları Samet Güzel’e ayrıca teşekkür ederiz. 


DOĞA KOLEJİ - KAMPÜSÜ BUL