Haber ve Etkinlikler

İZMİR GENELİNDE DÜZENLENEN DOĞA KOLEJİ SATRANÇ TURNUVASI GERÇEKLEŞTİ

11-12 Kasım tarihlerinde İzmir Mavişehir 2 kampüsünde düzenlenen Doğa Koleji Satranç Turnuvası'nda centilmenlik ve dostluk rüzgarları esti.

ETİKETLER : satranç , turnuva , chess , tsf , izmir satranç , satranç eğitimi , mavişehir 2 doğa koleji

İzmirde ilk kez yapılan turnuvaya yüksek katılım gösteren misafirlerimiz 6 tur boyunca heyecanla sonuçları beklediler. Kazanma çoşkusunun yanısıra kaybetmeyi kabul etme tecrübesi de yaşandı. Ödül töreninde; satranç öğretmenimiz Melih Çiçek’in sunumuyla öğrenciler kürsüde çoşku ve kazanmanın haklı gururunu yaşadı. Türkiye Satranç Federasyonu İzmir İl Temsilciliği tarafından 1-8. sınıflar arasında düzenlenen turnuva TSF'nin görevlendirilen  ve Türkiye şampiyonasında da görev alan 16 hakem tarafından yönetildi. Sonuçlar UKD hesaplamaları için TSF'ye gönderildi ve kazananlar yine TSF tarafından belirlendi.


“Bir satranç maçı bilgi, zaman ve psikoloji ile kazanılır. Turnuva süresince bu üç etkeni doğru kullanabilme yeteneği gelişen sporcuların kazancı daha kolay yakaladığını gözlemledik” diyen Satranç Bölüm Başkanı Beyhan Somalı sporcuları kutlayarak başarılarının devamını diledi. Somalı, organizasyonda görev alan ve üstün performans gösteren Doğa Koleji satranç öğretmenleri ve antrenörlerine de ayrıca teşekkür etti.

Sonuçlara ulaşmak için tıklayınız...DOĞA KOLEJİ - KAMPÜSÜ BUL