Haber ve Etkinlikler

KARDEŞLİK KÖPRÜLERİ PROJESİ İLE URFALI ÇOCUKLAR İSTANBUL’DA

Doğa Koleji, Şanlıurfa Rehberlik ve Araştırma (RAM) biriminin yönlendirmesi, “Kardeşlik Köprüleri” projesi” ile Şanlıurfa’nın çeşitli köy ve okullarından seçilmiş başarılı 30 öğrenciyi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik Bayramı etkinlikleri kapsamında misafir etti.

ETİKETLER : 23 nisan ulusal egemenlik ve çocuk bayramı , sosyal sorumluluk , kardeşlik köprüsü , misafir öğrenci programı , doğa koleji 23 nisan , okul gezisi

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Doğa Koleji kampüslerinde büyük bir coşku ile kutlandı. TBMM'nin açılışının 98. yıl dönümü ve Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara armağan ettiği bu bayramda Şanlıurfalı öğrenciler Doğa Koleji tarafından misafir edildi. “Kardeşlik Köprüleri” projesi ile mutluluğun paylaşınca çoğalacağını, ülkenin doğusundan batısına huzurla güzel hatıraların paylaşılabileceğini bir kez daha göstermek ve çocuklara unutamayacakları günler yaşatmak adına dört  gün boyunca öğrenciler İstanbul’da kaldı. 


19 Nisan’da İstanbul’a gelen öğrenciler, Doğa Koleji tarafından belirlenen ailelere teslim edildi. Sonrasında ise öğrenciler tarihi ve kültürel gezilere katıldı. Misafir öğrencilerin ilk defa görme imkanı bulabileceği  tarihi ve kültürel geziler düzenlendi. Öğrenciler, boğaz turu, Vialand, Kidzania gibi onları mutlu edecek yerlere giderek gönüllerince eğlendi. Tarihi yerleri de görme imkanı bulan öğrenciler, Doğa Kolejinin ev sahipliğinden oldukça memnun kaldı ve bayram coşkusunu İstanbul’da yaşadı. 


Doğa Kampüslerinde 23 Nisan Coşkusu


Doğa Koleji kampüslerinde her yıl olduğu gibi bu 23 nisan Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramı'nda da birçok etkinlik düzenlendi. “Kardeşlik Köprüleri” projesi ile Şanlıurfalı öğrencileri ağırlayan Doğa Kolejinin her kampüsünde ayrı bir bayram coşkusu yaşandı. Öğrenciler ve öğretmenler tarafından özenle hazırlanan gösteriler büyük beğeni ve alkış aldı. 23 Nisan coşkusunu anlatan şiirler okundu. Öğrencilerin hazırlamış olduğu gösteriler ve yarışmalar heyecanla izlendi. Şanlıurfalı öğrenciler ve Doğa Koleji öğrencileri tarafından “Hayat Bayram Olsa” şarkısı hep birlikte seslendirildi. Bando takımlarının yürüyüşüyle başlayan bayram etkinlerinde, dans gösterileri büyük beğeni topladı. Birçok gösterinin yapıldığı bu bayram gününde her Doğa Koleji kampüsünde, çocuklar ve aileleri unutulmaz bir gün yaşadı.  


Şanlıurfalı Öğrencilerin Mutluluğu


İstanbul’u gezip görme fırsatı bulan misafir öğrencilerin mutlulukları gözlerinden okundu. Doğa Kolejine teşekkürlerini dile getiren öğrenciler, Doğa’lı arkadaşlarını çok sevdiklerini ve öğretmenlerin ilgisinden çok memnun kaldıklarını ifade etti. Doğa Koleji öğretmenleri ise hepsinin kendi öğrencileri olduklarını kaydederek, “bir çocuğun mutluluğu tüm dünyaya bedeldir” dediler. Yurt içi ve yurt dışından bugüne kadar birçok öğrenci misafir ettiklerini de ekleyen öğretmenler, bundan sonra da misafir etmeye devam edeceklerini dile getirdiler. 


Misafir Öğrencilerden Doğa Koleji Genel Müdürü’ne Ziyaret

Doğa Kolejinin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında “Kardeşlik Köprüleri” projesi ile İstanbul’da misafir ettiği Şanlıurfalı öğrenciler, 24 Nisan'da Doğa Koleji Genel Müdürü Ali Rıza Lüle’yi ziyaret etti. Misafir öğrenciler, 4 günlük İstanbul gezisi ve gönüllerince bir bayram yaşadıkları için Lüle’ye teşekkürlerini dile getirdi. Lüle ise, Şanlıurfalı öğrencilerin memnuniyetlerinin kendisini mutlu ettiğini, “Kardeşlik Köprüleri” projesi gibi projelerle köprülerin kurulmaya devam edeceğini ve böylece Anadolu’daki diğer öğrencileri de misafir edebileceklerini söyledi. Ziyaret sonunda Lüle,  misafir öğrencilere Doğa Koleji hediyelerini takdim etti. Şanlıurfalı öğrenciler, Doğa Koleji öğrencileri ve öğretmenleri ile vedalaşarak İstanbul’dan ayrıldılar.DOĞA KOLEJİ - KAMPÜSÜ BUL