Haber ve Etkinlikler

KONYAALTI DOĞA OKULLARI ÖĞRENCİLERİNDEN ANTALYA AQUARIUM’DA ANLAMLI SERGİ...

“Zaman doluyor! Kutup ayıları kimsenin umurunda değil ama sen tüm bunlara dur diyebilirsin!” sloganı ile yola çıkan Konyaaltı Doğa Okulu öğrencilerinden anlamlı sergi...

ETİKETLER : Antalya Aquarium , ortaokul , soes , WWF , Greenpeace , Deniz Temiz TURMEPA , TEMA , doğa , sergi , proje , resim , kutup ayıları

Konyaaltı Doğa Okulu öğrencilerimiz resim öğretmenleri Necla Bağ ve Murtaza Günay önderliğinde Kuzey Kutbu’nda yaşanan sıkıntılara dikkat çekmek için Antalya Aquarium’da çok anlamlı bir sergiye imza attı.

Ortaokul öğrencilerinin hazırladığı sergide yaklaşık 450’ye yakın çalışma sergilendi. Konukların büyük beğenisini toplayan sergide öğrencilerin atık malzemelerden oluşturdukları enstalasyon çalışmaları, tuvaller ve seramik killerinden yapılmış üç boyutlu heykelleri göz doldurdu. Ayrıca öğrencilerin küresel ısınma ve petrol endüstrisinin Kuzey Kutbu'ndaki yaşam alanlarını tehdit edici çalışmalarına dikkat çekmek ve konu hakkında farkındalık yaratmak adına hazırladıkları sloganlar konuklar tarafından çok büyük ilgi gördü.

Sergi 28 Şubat-15 Mart tarihleri arasında Antalya Aquarium sergi alanında ziyarete açık olacak.

Sosyal Sorumluluğumuz Var

Doğa Koleji olarak, kurulduğumuz günden bu yana çevre projelerinde, WWF (Dünya Doğayı Koruma Vakfı), Greenpeace, Deniz Temiz TURMEPA, TEMA gibi Türkiye’nin ve dünyanın saygın kuruluşlarıyla iş birliği yapıyoruz. Bir eğitim kurumu olarak en büyük sorumluluğumuz adımızı da aldığımız doğaya karşı bilinçli ve saygılı nesiller yetiştirmek. Bu sorumlulukla Doğa Okulu olarak dünyanın geleceğinin çocuklar olduğunu biliyor ve bu doğrultuda hareket ediyoruz. Doğayı korumak amacıyla desteklediğimiz ya da bizzat başlattığımız tüm projelerde çocuklarımıza da bu sorumluluğu kazandırmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Öğrencilerimiz sosyal sorumluluk projelerinde çalışarak, doğa için bir şey yapmanın tadına varıyor. Bu süreçte hem yaşayarak, yaparak öğreniyor hem de durumun ciddiyetini çok daha iyi kavrıyor ve proje çalışmalarına içtenlikle destek vererek bu çalışmalardan büyük keyif alıyorlar.


KONYAALTI Doğa Okulu ÖĞRENCİLERİNDEN ANTALYA AQUARIUM’DA ANLAMLI SERGİ...

DOĞA KOLEJİ - KAMPÜSÜ BUL