Haber ve Etkinlikler

MODEL ROKET DÜNYA KUPASINA DOĞA OKULLARI DAMGASI

Bulgaristan’ın Kaspichan kentinde düzenlenen Space Modelling Fai World Cup’a Doğa Okulu öğrencileri altın, gümüş ve bronz madalyalarıyla damga vurdu.

ETİKETLER : ulusal model roket yarışması , uzay modeli , yarışma , Space Modelling Fai World Cup , kaspichan , dünya şampiyonluğu

Dünyanın birçok ülkesinden profesyonel sporcuların katıldığı, uluslararası “Kaspichan Space Modelling Fai World Cup Şampiyonası'na 3 senedir katılım gösteren ve 2015'te 15 öğrencisiyle ülkemizi temsil eden Doğa Okulu kazandığı derecelerle şampiyonaya damga vurdu. 

Turnuvanın ilk günü olan 9 Mayıs'ta Junior kategorisinde S6A – Şerit Paraşüt dalında öğrencilerimiz İlayda Kasarcı Dünya Şampiyonluğu, Simge Başural dünya 2.'liği kazanırken Öykü Kocaman ile Dila Mutlu dünya 3.'lüğünü paylaştı. 

Turnuvanın ikinci günü olan 10 Mayıs'ta yine Junior kategorisinde S6A – Balon Paraşüt dalında sırasıyla 1., 2.ve 3.'lük  derecelerini; Dila Mutlu, Simge Başural ve Öykü Kocaman kazandı. Hem bilim ve tecrübenin hem de teknolojilerin yarıştığı beş faklı kategoride düzenlenen yarışmaya Bulgaristan, Romanya, Makedonya, Sırbistan, Rusya gibi çok başarılı katılımcıların yanında Türkiye'den katılan öğrencilerimiz etkili bir takım dayanışması örneği sergiledi. Takım olarak hiç ateşleme hatasına yaşamadığımız yarışmada 7 fırlatışımız maksimum süre alarak derece getirdi. 


Bizlere bu gururu yaşatan, başarıda emeği geçen bütün öğrencilerimizi kutluyor, öğrencilerimize koçluk yapan bütün fizik zümresi öğretmenlerimiz ile danışmanımız Prof. Dr. Celil Atik hocamıza teşekkür ediyoruz.DOĞA KOLEJİ - KAMPÜSÜ BUL