Haber ve Etkinlikler

ÖĞRENCİ MECLİSLERİ BAŞARILI YÖNETMEN BİROL GÜVEN’İ KAMPÜSLERİNDE AĞIRLADI!

Acıbadem kampüsü öğrenci meclisi kampüste sanat seminerleri kapsamında Türk televizyonlarının en uzun süren rekortmen dizisi Çocuklar Duymasın'ın senarist ve yapımcısı Birol Güven’i ağırladı.

ETİKETLER : kampüste sanat , t-mba eğitimi , lise eğitimi , öğrenci meclisleri , sanat günleri , lisede sanat etkinlikleri , birol güven , acıbadem doğa

Kampüslerinde ağırladıkları rol model seminer konukları ile farklı bakış açıları edinen öğrencilerimiz, meclis öğrencilerinin organizatörlüğünde gerçekleşen seminerde ünlü senaryo yazarı ve yönetmen Birol Güven ile buluştu. Başarılı yönetmen, konferans öncesinde t-MBA öğrencileri ile tanışarak organizasyon hakkında bilgi aldı. Konferans hazırlıklarının çok profesyonel bulduğunu dile getiren Güven, meclis başkanlarından t-MBA dersi ve meclis çalışmaları hakkında bilgi aldı.  


Meclis öğrencilerinin düzenlediği konferansta Birol Güven, t-MBA öğrencileri için sanat, meslek seçimleri, gelecek konularında değerli paylaşımlarda bulundu. Digital Uygarlık Çağına vurgu yapan Güven, gençlerin aldıkları eğitimin gereği olarak, bu çağa ayak uydurmak gerektiğini söyledi. Geleceğin zor ama umutla dolu olduğunu, digital çağın bir çok fırsat sunup yepyeni mesleklerin ortaya çıkaracağını, farklılaşmak gerektiğini belirten Güven, öğrencilerin geleceği nasıl hayal ettiğini sordu. t-MBA öğrencilerinin, gelecek 30 yıl içerisinde nasıl bir hayatla karşılaşacaklarını soran Güven, öğrencilerden yanıtlar aldı. 


Meclis öğrencileri deneyimli yönetmenden sanat, gelecekte oluşacak yeni meslekler ve gelecek teknolojinin şekillendireceği dönem hakkında görüşler aldı. Büyük kazanımlar elde edilen konferansta öğrencilerimiz Birol Güven'in anlattıklarını dikkatle dinledi. Öğrencilerimiz, hayal gücünün kariyer basamaklarındaki önemi bir kez daha gördü. 


Seminer sonunda, öğrencilerimizin hazırladığı videoyu izleyen Güven, "Acıbadem meclis başkanlarından t-MBA ile ilgili bilgiler aldım. Aldığınız eğitimi hayranlıkla dinledim. Görüyorum, aldığınız bu eğitimin sizlere katkısı büyük. Sizler vasıflı, tam donanımlı gençlersiniz. Meslek seçiminde geleceği düşünerek kararlar almalısınız" dedi. İlgiyle dinlenen seminer, meclis öğrencilerinin başarılı yönetmene plaket ve çiçek takdimi ile son buldu. 

DOĞA KOLEJİ - KAMPÜSÜ BUL