Haber ve Etkinlikler

ÖĞRENCİMİZİN ÖDÜL ALDIĞI ”SAMSUNG GELECEĞİN MUCİTLERİ” BİLİM YARIŞMASI ÖDÜL TÖRENİ GERÇEKLEŞTİ!

Yaratıcı Çocuklar Derneği’nin düzenlediği ‘Samsung Geleceğin Mucitleri’ Bilim Yarışması’nda Türkiye 2.’si olan Ataşehir 2 Kampüsü Ortaokulu Öğrencilerimizden Tuana Daş’ın ödül töreni gerçekleşti.

ETİKETLER : Samsung geleceğin mucitleri , eğitim , bilim , başarı , kids tv , halk oylaması , ikincilik , Tuana Daş , Daily Motion , proje , fişmatik , Yaratıcı Çocuklar Derneği

Yaratıcı Çocuklar Derneği’nin Samsung Electronics sponsorluğunda ve Multi Channel Developers iş birliğiyle çocukların yaratıcılıklarını geliştirmek amacıyla düzenlenen “Samsung Geleceğin Mucitleri” bilim yarışmasının, ödül töreni 23 Kasım 2015 Pazartesi günü The St. Regis Otel’de yapıldı.


Yarışmaya, ülke genelinde ortaokul düzeyinde öğrenim gören 687 öğrenci; çevre, enerji, sağlık ve teknoloji dallarında katıldı. Açılış konuşması Yaratıcı Çocuklar Derneği Yürütme Kurulu Başkanı Demet Sabancı Çetindoğan tarafından yapıldı. Ödül törenine, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Yıldız, Samsung Electronics Türkiye Başkanı Yoonie Joung, Yaratıcı Çocuklar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Didem Çapa, Oflaz Medya Başkan Yardımcısı Esra Oflaz Güvenkaya ve Prof. Dr. İlber Ortaylı gibi tanınmış isimler katıldı.


Fişi prizden çıkarırken öncelikli olarak emniyeti ve sonrası için kullanım kolaylığı sağlayan aparat sistemi içeren ‘‘Fişmatik’’ projesiyle yarışmaya katılıp Türkiye 2.’si olan Ataşehir 2 Kampüsü Ortaokulu 7. Sınıf Öğrencisi Tuana Daş’a ve ona bu projesinde danışmanlık yapan öğretmenimiz Pınar Dinç’e ödüllerini Prof.Önder Küçükerman ve Kaan Derici taktim ettiler. Ödül olarak öğrencimize para ödülü, kupa, madalya ve tablet bilgisayar hediye edildi.


Doğa Okulları Ataşehir 2 Kampüsü Ortaokulu olarak bizleri ulusal düzeyde temsil eden öğrencimizle gurur duyuyor, başarılarının devamını diliyoruz. Projeye destek veren Pınar Dinç hocamıza da emeklerinden ötürü teşekkür ediyoruz.


Fişmatik projemiz, Daily Motion Türkiye Video portalında yayınlanmaktadır. İzlemek için tıklayınız...

DOĞA KOLEJİ - KAMPÜSÜ BUL