Haber ve Etkinlikler

t-MBA ÖĞRENCİLERİNDEN GİRİŞİMCİLİK HAFTASI’NDA DEV ORGANİZASYONLAR

Doğa t-MBA öğrencileri, bu hafta girişimcilik ile ilgili konferanslar, etkinliklerle girişimcilik haftasını dolu dolu geçirdi.

ETİKETLER : Girişimcilik , inovasyon , seminer , girişimcilik haftası , girişimcilik ve inovasyon

t-MBA eğitim programının önemli bir yapı taşı olan girişimcilik, Doğa Okulları'nda girişimcilik ve inovasyon ismi adı altında ders olarak veriliyor. Bu kapsamda girişimcilik ile ilgili konferanslar, etkinlikler t-MBA öğrencileri için bu yılda ön plana çıktı. 

Ders kapsamında t-MBA öğrencilerinin düzenlediği seminerlerde birbirinden önemli konukları ağırlayan Doğa Okulları t-MBA öğrencileri, konukları için özel hazırladıkları inovatif ürünlerle konuşmacılardan takdir topladı. 

Acarkent Kampüsü t-MBA öğrencileri DKY Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ali DUMANKAYA’yı Girişimcilik Haftası kapsamında seminer konuğu olarak ağırladı. t-MBA dersleri çerçevesinde edindikleri bilgilerle hazırlamış oldukları iş projelerinden öne çıkanlar öğrenciler tarafından sunuldu. Ali DUMANKAYA öğrencilerin sunduğu iş projeleri hakkında analizler yaparken, t-MBA öğrencileri tarafından Dumankaya markasına özel hazırlanan logoları değerlendirdi. 


Ataşehir Kampüsü t-MBA öğrencileri ise, girişimcilik başlıklı bir seminerde Little Big ile tasarım rüzgarı estirdi. Ataşehir 1 Kampüsü t-MBA öğrencilerinin düzenlediği girişimcilik seminerinde Little Big CEO’su Ece TÜRKÇE konuk oldu. Globalleşen günümüz dünyasında gençlere insan kaynakları, girişimcilik kavramlarının öneminden bahseden TÜRKÇE, Ataşehir 1 Doğa Okulu 10. sınıf t-MBA öğrencisi Yaren ÖZYÜREK’in LittleBig için hazırladığı özel tasarımları inceledi. Tasarımıyla beğeni toplayan t-MBA öğrencisi ÖZYÜREK, Little Big CEO’su Ece TÜRKÇE’den, dünyaca ünlü İtalyan tasarımcılarla “Mesleki Gözlem” yapma sözü aldı.

Doğa Bostancı Kampüsü t-MBA öğrencilerinin düzenlediği girişimcilik ve inovasyon seminerinin konuğu Next&Nextstar Kurucusu Erol YÜKSEL oldu. t-MBA öğrencilerinin tasarladıkları firma logoları Erol YÜKSEL’e sunuldu. Tasarlanan logoları inceleyen YÜKSEL, girişimcilik ve inovasyonda tasarımın öneminden bahsetti. 

Doğa Yalova Kampüsü  t-MBA öğrencileri ise Özdilek firmasının Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin ÖZDİLEK’i ağırladılar. Girişimciliğin lise çağlarında başlamasının öneminden bahseden ÖZDİLEK, t-MBA öğrencilerine “Sahada Öğreniyorum” projesi kapsamında Bursa Özdilek Havlu fabrikasını ziyaret edebileceğini ve işleyişi aşama aşama gözlemleyebileceklerini söyledi. Genç girişimci olan t-MBA öğrencileri, ÖZDİLEK adına hazırladıkları karakalem çalışmasını hediye etti. 

Doğa Okulları kampüslerinde t-MBA öğrencileri tarafından düzenlenen birbirinden önemli girişimcilik ve inovasyon konulu etkinlikler, Kasım ayı süresince yoğun bir katılım ile gerçekleştirdi. Kurumları ile ilgili t-MBA öğrencilerinin hazırladıkları inovatif ürünler, logolar geliştirilerek sunulması konuklar tarafından takdir toplarken, hayranlıkla kendileri için hazırlanan çalışmaları takip eden iş dünyasının önemli isimleri, sosyal medyada da bu çalışmalara yer verdi. 


DOĞA KOLEJİ - KAMPÜSÜ BUL