Haber ve Etkinlikler

VEX ROBOTICS TURNUVASI’NDA ŞAMPİYON DOĞA KOLEJİ

VEX Robotics Samsun Turnuvası’nda Ankara Çayyolu Kampüsü Veritas Neo Robotics ve Samsun Kampüsü Vortex Robotics takımlarımız şampiyon olurken Çayyolu Kampüsü Veritas Robotics takımımız turnuva finalisti ve enerji ödülünü kazandı.

ETİKETLER : kodlama eğitimi , vex robotics , doğa koleji başarı , samsun doğa , çayyolu doğa
Guinness Rekorlar Kitabı'na "Dünyanın En Büyük Robotik Yarışması" olarak giren VEX Robotics yarışmasının Türkiye Şampiyonası’nda da önemli bir başarıya imza atarak şampiyon olan Doğa Koleji Bostancı Kampüsü Fen ve Teknoloji Lisesi 38218E VEXTERMINATE Robotics takımının ardından VEX Robotics Samsun Turnuvası’nda da şampiyon yine Doğa Koleji takımları oldu.

Ankara Çayyolu Kampüsü Veritas Neo Robotics ve Samsun Kampüsü Vortex Robotics takımları şampiyon olarak başarı geleneğini devam ettirdi. Çayyolu Kampüsü Veritas Robotics takımı ise turnuva finalisti ve enerji ödülünün sahibi oldu.

“Gururluyuz”

 “Turnuva ve yarışmalarda önceliğimiz öğrencilerimizin kazanımlarıdır.diyen Doğa Koleji Genel Müdürü Enis Eryaman, Öğrencilerimiz turnuvalar ile problem çözme, mühendislik, takım çalışması, iş birliği, analitik ve inovatif düşünme becerilerini geliştiriyorlar. Turnuvalarda aldığımız bu şampiyonluklardan dolayı gururluyuz. Tüm öğrencilerimizi, takımlarımızı tebrik eder, bu başarıda emeği geçen tüm mentor öğretmenlerimize teşekkür ederiz.” dedi. 
 

DOĞA KOLEJİ - KAMPÜSÜ BUL