Haber ve Etkinlikler

WOW PROJESİNİN ULUSLARARASI SEMİNERİ ŞİLİ SANTIAGO’DA GERÇEKLEŞTİRİLDİ!

‘Dünya Gençliğinin Kaliteli İstihdamı İçin Global Yetkinlikler' AB projesinin uluslararası semineri başarıyla gerçekleştirildi.

ETİKETLER : ab projeleri , koordinatörlük , wow , proje , şili , t-mba , seminer
Doğa AB Projeler Koordinatörlüğü, ‘Dünya Gençliğinin Kaliteli İstihdamı İçin Global Yetkinlikler - World Skills of World Youth for better employability - WOW (Proje no: 566050-EPP-1-2015-1-BG-EPPKA2-CBY-ACPALA) AB projesini yürütüyor.

Projenin Uluslararası Semineri Şili Santiago’da gerçekleştirildi. Şili Çalışma Bakanı Julio Bravo, Aconcagua Universitesi Rektör Yardımcısı Luis Lizama, Aconcagua Üniversitesi Direktörü Javier Cerda ve Center for Creative Training Association- CCTA Başkanı Alexander Angelov’un katıldığı seminer, Şili istihdam politikaları üzerine çalışan 12 belediyeden ve çeşitli eğitim kurumlarından yaklaşık 50 katılımcı ile gerçekleştirildi.

Proje ortaklarının ulusal istihdam verileri de katılımcılar ile paylaşılıp ve proje çerçevesinde geliştirilen öğrenme senaryoları ile gençlerin istihdamına yapılabilecek katkılar tartışıldı. Organizasyonda Doğa AB Projeler Koordinatörlüğü adına Proje Koordinatörü Zuhal Yılmaz Doğan tarafından ‘Türkiye’de Gençlerin İstihdamı ve Doğa Okulları İyi Örnekleri’ sunularak, t-MBA Eğitim Programı tanıtıldı.
 

   

DOĞA KOLEJİ - KAMPÜSÜ BUL