Haber ve Etkinlikler

YGS’de 6 PUAN TÜRÜNDE DE TÜRKİYE 1.’Sİ DOĞA!

YGS sonuçlarında çıkan tablo Doğa'nın istikrarlı başarısını gözler önüne seriyor.

ETİKETLER : ygs sonuçları , 2014 ygs , Doğa Okulu akademik başarı , başarı , ygs açıklandı , acıbadem doğa koleji , ygs birincisi

ÖSYM açıkladı, Doğa'da YGS/LYS geleneği bu sene de bozulmadı. ÖSYM’nin her yıl yayınladığı YGS/LYS Okul başarı puan sıralamasına göre 2013 yılında olduğu gibi 2014 yılında da üniversiteye giriş sınavlarında şampiyon Doğa Okulları oldu.


YGS'de 6'lık Başarı 
Doğa öğrencileri akademik başarılara doymuyor. Her yıl olduğu gibi bu yıl da Anadolu Liseleri kategorisinde YGS'de ve LYS’de şampiyon Doğa oldu. Doğa'nın akademik programı YGS ve LYS’de en başarılı okul olmasını sağlıyor. 2014 YGS Sınavı'nın açıklanan öğrenci puanlarına göre Acıbadem Doğa Okulu Bilim Okulu öğrencileri kırılması zor bir rekora imza attı. Acıbadem Doğa Okulu Bilim Okulu öğrencileri, YGS’deki 6 puan türünün tamamında Türkiye 1.'si olarak zirveye yerleşti.


Doğa Okulları eğitim ve öğretimde sunmuş olduğu klasikleşmiş çalışma metotlarının dışında, etüt ve birebir ders çalışma sistemiyle öğrencilerin okul dışında ekstra eğitim görmeden, kaliteli eğitim ile başarı yakalayabileceğinin mümkün olduğunu da gözler önüne serdi. Lise öğrencilerine uygulanan online etüt ve ders tekrarları, konu anlatım videoları, konu ve kazanım eksiğine göre e-doga üzerinden öğrenciye sunulan pekiştirme materyalleri başarıyı getirdi.


Bilime Giden Yol Lider Yaptı 
YGS başarısını LYS’de de sürdüren Acıbadem Doğa Bilim Okulu öğrencileri LYS'de Matematik, Geometri, Kimya, Coğrafya-1, Coğrafya-2, Tarih, Felsefe Grubu testlerinde Türkiye 1.’si; Fizik ve Biyolojide Türkiye 2.'si; Türk Dili ve Edebiyatı testinde ise Türkiye 8’.si oldu. YGS-1 Puan türünde 438,239 puan ortalamasını yakalayan öğrencilerimiz YGS-2'de. 435,327, YGS-3'te 429,748, YGS-4'te 423,458, YGS-5'te 436,048 ve YGS-6 puan türünde 440,033 puan ortalamasına imza attılar. Bu puanlarla Doğa'nın YGS'deki Türkiye 1.'lik geleneği devam ediyor.


Doğa Okulları Başarısı Türkiye Geneline Yayılıyor
Açıklanan sonuçlara göre Doğa sadece İstanbul kampüslerinde değil, Türkiye'nin diğer kampüslerinde de yakaladığı başarıyla göz dolduruyor. Aydın Doğa Kampüsü YGS-1,2 ve 6 puan türünde Türkiye 2.’si, YGS-5’te Türkiye 3.’sü, YGS-3, 4 puan türlerinde Türkiye 4.’sü oldu. Çamlıca Doğa Kampüsü YGS-2 puan türünde Türkiye 5.’si, YGS-1 ve YGS-6’da Türkiye 6.’sı, YGS-3,4,5 puan türlerinde ise Türkiye 7.’si oldu.


Geçen Senenin Şampiyonları da Doğa'dan
2013-2014 Eğitim ve Öğretim yılında Kurtköy Doğa Anadolu Lisesi YGS'de 436 okul ortalama puanıyla Türkiye’deki tüm özel anadolu liseleri arasında Türkiye 1.'si ve LYS'de de 385 okul ortalama puanıyla MF1-MF2- MF3- MF4 puan türlerinde yine Türkiye 1.'si olmuştu.

*Erken kayıt avantajları ve özel okul başvuruları devam ederken Türkiye’nin en büyük k12 eğitim kurumu olan Doğa Okulları yeni eğitim-öğretim yılına hazır… Özel okullara kayıt sürecinde Doğa'yı tercih edecek olan veliler; erken kayıt formu ile Doğa Okulları'na ulaşabiliyor ve ayrıcalıklarla dolu bir eğitim sürecine dahil oluyorlar. Her yıl YGS, LYS ve TEOG gibi ortak sınavlarda Türkiye’nin en başarılı okulu olan Doğa, özel okullar kayıt döneminde öğrencilere sportif ve akademik başarılarına göre %100’e varan burs imkanı da sunuyor. Bu yıl uygulanmaya başlanan ve kolej kayıtlarında devlet tarafından verilen eğitim desteği de Doğa'da sizi bekliyor!

DOĞA KOLEJİ - KAMPÜSÜ BUL