FLL CHALLENGE TURNUVASI'NDA "İLHAM VERİCİ TAKIM' ÖDÜLÜ DOĞA'NIN!
 • KAMPÜS FİLTRELE
 • KAMPÜS ADINA
  GÖRE ARA

  Kampüs adını arama kutusuna yazarak
  kampüs ara butonuna tıklayınız. • BİZ SİZİ ARAYALIM
  Doğa Velisiyim
FLL CHALLENGE TURNUVASI NDA "İLHAM VERİCİ TAKIM ÖDÜLÜ DOĞA NIN!

2.12.2020 | Doğa Koleji

FLL CHALLENGE TURNUVASI'NDA "İLHAM VERİCİ TAKIM' ÖDÜLÜ DOĞA'NIN!

29 Kasım'da düzenlenen FIRST LEGO League Challenge Turnuvası'nda yarışan İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji Başakşehir Kampüsü takımı West Universe, İlham Verici Takım ödülünü aldı.

FIRST LEGO League Challenge, 9 - 16 yaş arası çocuk ve gençlerin kendilerini topluma duyarlı bilim insanı ve mühendis olarak görmelerini sağlayan, dünyada 100 ülkeden minimum 4 maksimum 10 kişiden oluşan takımların katıldığı bilimsel içerikli uluslararası turnuvadır. Yerel turnuvalarda başarı gösteren takımlar ulusal turnuvaya katılmaya hak kazanmaktadır.
 

2019-2020 sezonunda tamamlanan yerel turnuvaların ardından, ulusal turnuva pandemi sebebiyle ertelenmişti. Geçtiğimiz hafta, 29 Kasım Pazar günü çevrimiçi olarak gerçekleşen turnuvada ulusal turnuvaya katılmaya hak kazanan, İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji Başakşehir Kampüsü takımımız West Universe, İlham Verici Takım ödülünü aldı. İlham Verici Takım Ödülü; sentez becerisi en iyi olan, takım kimliğini eğlence ve şevkle ifade eden, FLL değer ve becerilerinin FLL dışında gündelik hayatta uygulamış olan takıma veriliyor.
 

Turnuvanın proje ayağında ise West Universe, sürdürülebilir evler tasarlanması amaçlanarak hazırladıkları Yaşayan Evler isimli projelerini jüriye sundular. Yaşayan Evler projesi, doğadaki ısı ve ışık enerjisinden yararlanılarak enerji tasarrufu sağlanması, bitkisel ve hayvansal atıkların nemli, oksijenli ortamda bozularak gübreye dönüştürülmesi gibi çevre dostu birçok uygulama içeriyor.

Bşarılarından dolayı öğrencilerimizi ve öğretmenlerimizi tebrik ederiz.