Doğa'yla Birlikte...
YAKACIK KAMPÜSÜ

OKULUMUZ

2008-2009 Eğitim - Öğretim Yılı'nda eğitime başlayan Yakacık Kampüsü; açık ve kapalı spor tesisleri, yüzme havuzları, tenis kortları, konferans salonu ve geniş yeşillik alanlarıyla öğrencilerine ihtiyaç duyduğu özgür ve bol aktiviteli bir okul hayatı sunuyor. Yakacık Kampüsü, açık hava derslikleri, hayvanat bahçesi, botanik parkı, sebze-meyve bahçeleri ve tarım alanları gibi eğitimde en fazla yararlanılan sosyal alanları da barındırıyor.

4.000 öğrenci kapasitesine sahip okul, eğitim ve sosyal alanlar olmak üzere iki temel bölümden oluşuyor. Eğitim alanı içinde yer alan üç binada anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise eğitimleri veriliyor. 22.000 m2 açık, 25 .000 m2 kapalı alana sahip okulumuzda 25 metre uzunluğunda yarı olimpik yüzme havuzu ve anaokulu öğrencilerimiz için ayrı bir havuz da yer alıyor.

Yakacık Doğa Anaokulu "Common Language of Toys" Comenius Projesi koordinatörlüğü yapmıştır. Koordinatör ülke Türkiye, proje ortaklarının Hırvatistan, Letonya, Bulgaristan, Norveç ve Slovenya olduğu Comenius Projesinde amacımız çocuklarımızın hayatında her yönden önemli rol oynayan ve dünyayı keşfetmelerine olanak sağlayan oyuncakların; aynı dili konuşmayan çocuklar arasında nasıl ortak bir dil olduğuna vurgu yapmak ve çocukların hayatında bu kadar önemli rolü olan oyuncakların onların gelişiminde ve pozitif öğretim ortamlarında nasıl kullanılabileceğine dair kazanımlarda bulunmaktır.

YABANCI DİL EĞİTİMİ

  • Anaokulu; İngilizce
  • İlkokul;  İngilizce Almanca ( 4.Sınıf )
  • Ortaokul; İngilizce Almanca
  • Ortaokul; İngilizce Almanca veya Fransızca seçmeli (11. ve 12. sınıflar)

OKUL GALERİ

İTÜ ETA VAKFI DOĞA KOLEJİ - KAMPÜSÜ BUL