Haber ve Etkinlikler

t-MBA ÖĞRENCİ MECLİSLERİ ANTALYA'DA GERÇEKLEŞEN EĞİTİM KAMPI”NDA BİR ARAYA GELDİ!"

Doğa Koleji t-MBA Bölümü tarafından her yıl düzenlenen “Öğrenci Meclisleri Eğitim Kampı” 500 öğrencinin katılımıyla Antalya’da yapıldı. Öğrenciler geleceğin liderleri olma yolunda ilk adımlarını attı.

ETİKETLER : öğrenci meclisi seçimleri , t-mba , seçim , eğitim kampı , çetin yılmaz , liderlik eğitimi , inovasyon , girişimcilik eğitimi , lise eğitimi , proje yönetimi

Öğrenci Meclisleri Eğitim Kampı, tüm Türkiye Doğa Koleji Meclis Başkanlarını bir araya getirerek geleceğin liderlerini belirledi. Eğitim Direktörü Rauf Akan’vizyon toplantısı ile başlayan eğitim programı Öğrenci Meclisleri Bölüm Başkanı Betül Erok’un “Meclis Yönetimi” sunumuyla devam etti. Basketbol A Milli Takımı Baş Antrenörü Çetin Yılmaz’ın “Liderlik Eğitimi”  ile meclis öğrencilerimizin hem motivasyonu arttı hem de iyi bir lider olmanın yollarını uzmanından dinlediler. 

Yaklaşık 500 Meclis Başkanı ve meclis üyesinin katıldığı Eğitim Kampı, Doğa Koleji t-MBA Bölüm Başkanı Jalan Korkmaz’ın “Eğitimde İnovasyon” semineri ile devam etti. Öğrencilerimiz hem yeni teknolojik gelişmelere hem de bu teknolojinin eğitime yansımasına farkındalık kazandı. 3 günlük eğitim programı boyunca Marmara Üniversitesi akademisyenleri ile bir araya gelen meclis öğrencilerimiz “Girişimcilik ve İnovasyon” eğitimini, Yrd. Doç. Dr. Cem Çağrı Dönmez’den, “Proje Yönemi” ve sosyal medya kullanımı“eğitimini Doç. Dr. Serol Bulkan’dan, “Network Oluşturma” eğitimini de Prof. Dr. Özalp Vayvay’dan aldılar. Yönettikleri alanlara göre gruplara ayrılan meclis öğrencilerimiz Etik Değerler ve Sosyal Sorumluluk ile “Ekip Yönetimi ve Liderlik” eğitimini Yrd.Doç.Dr. Süleyman Serdar Yörük’den, “Bütçe Oluşturma ve Yönetme” eğitimi de Prof. Dr. Bülent Mertoğlu’ndan aldı. 

Farklı alanlarda aldıkları eğitimlerle farklı bakış açıları edinen meclis öğrencilerimiz daha vizyoner ve donanımlı bir şekilde kampüslerine geri döndü. Kendilerine yeni ufuklar açarak edindikleri bilgilerle daha profesyonel bir şekilde projelerini yönetecek olan meclis öğrencilerimiz liderlik yolunda ilk adımı attı ve hazırladıkları portfolyo dosyalarına bir sertifika daha eklemenin mutluluğunu yaşadı.


“Öğrencilerimizi İş Dünyasına Hazırlıyoruz” 

Eğitim kampının son derece yararlı geçtiğini ifade eden Doğa Koleji Genel Müdürü Ali Rıza Lüle, “t-MBA Öğrenci Meclisleri ile öğrencilere liderlik özelliklerini lise çağında öğretiyoruz. Böylece henüz lise çağındayken iş dünyasında adını duyuracak donanımlı, yenilikçi önderler yetiştirmeyi başarıyoruz” dedi. Geleceğin iş dünyasının Doğa Koleji mezunlarından oluşacağına işaret ederek, t-MBA programında öğrencilerin girişimcilik konusunda liderlik, organizasyon, finans ve ekip çalışmasında edindikleri deneyimlerin büyük kazanım olduğunu dile getirdi.


DOĞA KOLEJİ - KAMPÜSÜ BUL