Haber ve Etkinlikler

t-MBA ÖĞRENCİ MECLİSLERİNDEN YGA’NIN "BİLİM SEFERBERLİĞİ" PROJESİNE BÜYÜK DESTEK!

Doğa Koleji t-MBA Öğrenci Meclisleri bu defa da bilim için seferber oldu! Young Guru Academy’nin (YGA) çocuklara bilimi sevdirmek için başlattığı sosyal kalkınma projesine Doğa Koleji Öğrenci Meclisleri destek vererek 6 devlet okuluna 65 bilim setini ulaştırdı ve bilim sahasında o eşsiz tecrübeyi deneyimledi.

ETİKETLER : bilimseferberliği , t-mba , girişimcilk , inovasyon , , lise eğitimi , lise eğitim sistemi , t-mba eğitim modeli , yga , öğrenci meclisleri , sosyal sorumluluk ,

Gerçekleştirdikleri sosyal sorumluluk projeleri ile iş ve eğitim dünyasına ilham kaynağı olan Doğa Koleji t-MBA Öğrenci Meclisleri, bu defa da saha ya bilim için çıktı. Bilim ve teknolojiden uzak büyüyen çocuklara bilimi sevdirmeyi ve onları bilime yakınlaştırmayı amaçlayan öğrencilerimiz, başlattıkları kampanya ile geniş kitlelere ulaştı. Bilim adına gerçekleştirilen bir sosyal sorumluluk projesi ilk kez lise düzeyinde "Doğa" kampüslerinde bu kadar kısa sürede bu kadar büyük destek topladı. Öğrencilerimizin inancı ve azmi ile eşsiz bir başarıya imza atıldı.

Tüm Türkiye kampüslerimizin öğrenci meclisleri aynı amaç için bir araya geldi ve sadece iki haftada öğrencilerimiz ideallerinin büyüklüğü ile yarışan bir performans gösterdi. Gerçekleştirdikleri sayısız sosyal sorumluluk projeleri ile duyarlı ve vicdanlı yetişen doğa nesli projelere bir yenisini daha ekleyerek, hazırladıkları organizasyonlar ve gerçekleştirdikleri sponsor görüşmelerinden elde ettikleri gelir ile 65 bilim setini 6 devlet okuluna gönderdi. Ordu’da 6 devlet okuluna bilim seti gönderen meclis başkanlarımız, Altınordu Merkez Ortaokulu’nda YGA gönüllüleri ile bilim sahasına katılarak bilim setlerini kullanmayı kardeşlerine öğrettiler. Günün finalinde bilim setlerinden araba yapan ve arabalarını yarıştıran devlet okulu öğrencilerinin mutluluğu öğrencilerimizin yıllar boyunca unutamayacakları izler bıraktı.  

Bilimin sadece merak etmekle başladığına şahit olan Doğa'lı gençler, YGA'nın genç liderlerinin engin tecrübelerine de bu proje ile tanıklık etti.  Toplumun dezavantajlı kesimlerine borcu olduğunu bilen Doğa nesli, tüm kampüslerinde adeta bir bilim seferberliği başlatarak aynı inancın etrafında toplandıklarının güzel örneğini sergileyerek bir başka mutluluğun sebebi oldular. Öğrencilerimizin tüm süreç boyunca edindikleri kazanım, deneyimledikleri tecrübe ve kurdukları yeni bağlantılar ise kariyer yolculuklarının dönüm noktalarından biri oldu. Kısa sürede gerçekleştirilen bilim seferberliği için tüm Türkiye kampüslerimizin öğrenci meclislerini kutluyor onlarla gurur duyuyoruz.  


DOĞA KOLEJİ - KAMPÜSÜ BUL