Haber ve Etkinlikler

t-MBA ÖĞRENCİLERİ MESLEKİ GÖZLEMLERİNİ LONDRA BRITANNICA’DA TAMAMLADILAR!

t-MBA eğitiminin bir parçası olan mesleki gözlemle Doğa Okulu öğrencileri iş dünyasına dair uluslararası arenada ayrıcalıklı etkinliklere katılmaya devam ediyor.

ETİKETLER : t-mba , Emre Özkara , Eylül Yetimoğlu , Pazar Araştırmaları ve Data Analizi , BETT SHOW , Britannica

Öğrencileri daha lise döneminde iş dünyasına hazırlamayı amaçlayan t-MBA, öğrencilerin yabancı dilde de kendilerini geliştirmelerine destek oluyor. t-MBA'in en önemli ayaklarından biri olan mesleki gözlem kapsamında t-MBA öğrencilerinden Emre Özkara ve Eylül Yetimoğlu Londra'da Mesleki Gözlem yapma şansı yakaladılar. Öğrenciler, mesleki gözlem öncesinde Kariyer Ajandam kapsamında profesyonellerle görüşme, İK departmanı ile görüşme, STK’larla çalışma, beceri  belirleme ve niyet mektubu yazma safhalarını başarıyla tamamladılar.


Florya kampüsünden t-MBA öğrencisi Emre Özkara Britannica’nın Londra'daki merkezinde “Pazar Araştırmaları ve Data Analizi” konulu mesleki gözlemini gerçekleştirdi. Şirket çalışanları tarafından bir gün boyunca pazar araştırmasının nasıl yapılacağı üzerine  kısa bir eğitim aldıktan sonra verilen görevleri yerine getirmeye başladı. Emre Özkara bu yorucu günün sonunda böyle bir şansı yakaladığı için mutluydu.  


t-MBA öğrencilerinden Eylül Yetimoğlu ise Londra'da düzenlenen dünyanın en büyük eğitim ve teknoloji fuarı BETT SHOW’da Britannica’nın standında görev alarak ziyaretçilere t-MBA  hakkında bilgi verdi. Dünyanın dört bir yanından binlerce insanın katıldığı bu uluslararası fuarda görev yapmaktan mutlu olan Eylül Yetimoğlu mesleki gözleminin ardından Britannica Uluslararası İş Geliştirme Müdürü Caroline Kennard tarafından başarılı olarak değerlendirildi. Öğrenciler bu süre boyunca hem kişisel hem de dil becerilerini geliştirirken, bir çok iş adamı, akademisyen ile tanışarak iletişim ağlarını da şimdiden genişletmiş oldular. 


t-MBA akademik programı, meslek seçmek ve bireysel kariyer planlaması yapabilmek için lise yıllarında öğrencileri bu konuda  bilinçlendirir.

DOĞA KOLEJİ - KAMPÜSÜ BUL