Veli Yorumları

Kızım 1. sınıftan beri Doğa Koleji Kadıköy kampüsünde öğrenci. İlk günden itibaren okulunuzun öğrencileri oldukları gibi kabul etmeleri, sevgi ve saygı göstermelerinin ilerleyen dönemlerde kızıma olumlu katkısını gördük. Buradan tüm öğretmenlerimize ve idari personele teşekkürlerimi sunuyorum. İyi ki varsınız…

Prof. Dr. Banu Karsak - Galatasaray Üniversitesi

Acarkent Kampüsünüzde eğitim gören Naz Şentürk, Ada Şentürk ve Ela Şentürk'ün babası olarak başta okul müdürleri, öğretmenleriniz ve personelinizden çok memnunuz. Eğitim ve öğretim konusunda hiç yanılmadığımız öğretmenlerimizle gurur duyuyoruz. Her  şey için çok teşekkürler. 
Saygılarımla

Semih Şentürk - Eski Futbol Oyuncusu

Çocuklarımızın ailede aldığı eğitimin yanında onları geleceğe hazırlayacak bir okul bulmak anne-baba olarak bizi en çok düşündüren konulardan biriydi. Aradığımız, öğrencileri sadece çoktan seçmeli sınavlara hazırlayan tek boyutlu bir öğretim değil, sorgulayabilen, araştırabilen, kendini ifade edebilen, kendine güvenen, çok yönlü bireyler yetiştiren bir ortamdı. Çocukları sınıflara, koridorlara, kalıplara sıkıştırmayan bir ortamdı. Beykoz Doğa kampüsüne girdiğiniz anda diğer okullardan farklı bir yere geldiğinizi hissediyorsunuz. Çocukların doğayla iç içe oldukları, kendilerini özgür hissedebilecekleri, dokunarak, koklayarak, duyarak, deneyerek öğrenebilecekleri bir kampüs... Beykoz, böyle bir kampüse iyi tasarlanmış bir müfredat, kaliteli idareciler ve öğretmenler ekleyerek eşsiz bir ortam sunuyor. Çocuklarımız için en doğru tercihi yaptığımıza inanıyoruz. 

Prof. Dr. Bahadır K. Güntürk - İstanbul Medipol Üniversitesi Öğretim Üyesi

Acarkent kampüsünde okuyan 2 çocuğumun olması sebebiyle verilen eğitimin ve de eğitmenlerin son derece ilgili, bilgili ve kaliteli oluşunu çok yakinen yaşayan biriyim. Doğa Koleji her şeyiyle benim favori okulum.

Oktay Derelioğlu - Eski Futbol Oyuncusu

Kızım 4. Sınıftan itibaren Doğa Kolejinde eğitim görmeye başladı. Bugün 10. sınıf öğrencisi. Bizi yıllar önce Doğa Kolejine getiren sebep bugün hala bizim için geçerliğini koruyor. Doğa Koleji akademik eğitimin yanı sıra sunduğu sosyal ortamlar, projeler ve aktivitelerle çocuğun birey olarak da gelişmesine fırsat tanıyor. Kendisini doğru ifade eden, hayata karşı bir duruş sergileyebilen, doğayı ve insanı seven ve saygı duyan, sosyal olaylara karşı duyarlı, objektif bakış açısı  ve muhakeme yeteneği kazanan bir öğrencinin, tüm gelişimini izlemek gerçekten mutluluk veriyor.

Yelda Tavlan - DİMES İnsan Kaynakları Direktörü

12 yıllık zorunlu eğitimimizi tamamlayacağımız Doğa kolejinde, eğitim öğretime odaklanmış yönetim ekibi sayesinde çocuklarımızın içindeki cevherlerin ortaya çıkarıldığı başarı hikayesini görmekten dolayı çok mutluyum.
Ölçme ve değerlendirmenin başarı için temel faktör olduğunu kabul eden Doğa, vizyonu sayesinde öğretmenlerimizin çocuklarımızın eksikliklerini nasıl tamamladığını, ders içi ve dışında uyguladıkları yöntemlerle başarıya nasıl hazırladıklarına şahit olmaktan da ayrıca gururluyuz. Bütün bu öğretim süreçlerinin baskısının yanında mutlu çocuk konseptini öğrencilerinize yaşatmanız bir eğitim başarısı sanırım.

Levent Öznalçacı -Türk Telekom IT Direktörü

Toprak’ın meraklı yapısını yadırgamayan, sonu gelmeyen sorularını sevecenlikle cevaplayan; ailenin bir parçası, bir yol arkadaşı bizim için Doğa.

Aykut İnce – Spor Spikeri

Bilim, insan ve doğa her zaman döngüsel bir etkileşim içindedir. Bu etkileşim dikkate alınmadan yapılan bilimsel çalışmalar, insan için bir takım olanaklar sağlamakla birlikte insan ve doğanın tabiatına zarar vermiştir. Bu tahribat insanlık ve doğamızın geleceği adına endişe verici hal almıştır. Bunun önüne geçmenin en etkili yolu çocuklarımızı ve gençlerimizi insana, doğaya ve bilime karşı sevgi ve saygı bilinci içinde yetiştirmektir. Doğa Koleji kurumsal adı, simgesi, alanında uzman kadrosu ve sistematik ve iyi planlanmış eğitim sistemi ile insana, doğaya ve bilime saygının ve sevginin müstesna örneğini bizlere sunmaktadır. Bir bilim insanı olarak ben, Doğa’nın bu bütüncül yaklaşımını bilimin, insanlığın ve doğamızın geleceği adına umut verici buluyor, takdirle karşılıyorum.

Doç. Dr. Mustafa Alevli- Marmara Üniversitesi Fizik Bölümü

Yenilikçi ve ileri görüşlü vizyonu ile çocuklarımızı güvenle teslim ettiğimiz, her zaman samimiyetle yaklaşan ve çözüm odaklı yönüyle öne çıkan okulumuza çok teşekkür ediyorum.

Hidayet Türkoğlu - Türkiye Basketbol Fedarasyonu Başkanı - T.C. Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı

Merhaba, 7 yıldır büyük kızım Güner Elif ve küçük kızım Ela Doğa Kolejinde okumakta. Verilen eğitim, öğrencilerin okuldaki ve okul dışındaki sosyal yaşamından memnunuz. Öğretmen ve okul yöneticilerinin soru ve sorunlarımıza olan ilgi ve çözüm üreten çabaları takdir edilmeye değer. Teşekkür ediyor ve çalışmalarınızda başarılar diliyorum.

Prof. Dr. Gökhan Çipe – MEDİCANA

Doğa Koleji adına yakışır bir biçimde gençleri doğayla irtibatlandırıyor, son derece memnuniyet verici. Doğayla ilişki kurduruyor, algınızı genişletiyor.

Alev Alatlı - Yazar

Okul yöneticileri ve tüm ekibini özverilerinden, fedakârlıklarından, hassasiyetlerinden dolayı kutluyorum.

Serhat Ulueren - TV8 Spor Direktör

Sadece Derin'in değil, ailemizin yaşamını değiştirdiniz. Derin'in hikayesi tam bir başarı öyküsü. Oğlumla gurur duyuyorum. Teşekkürler.

Jale Akyel - IBM Genel Müdür Yardımcısı

Merhabalar, yaklaşık 6 ay önce Doğa Ailesi’ne dâhil olduk. Geçen süre boyunca veli olarak, idareci ve öğretmenlerimizin içten, samimi ve her koşulda çözüm odaklı yaklaşımları; kaygı ve tereddütlerimizin zamanla yok olmasına, yerini güven duygusuna bırakarak doğru karar verdiğimiz konusunda inancımızın daha da pekişmesine imkan tanıdı.  Her gün heyecan ve sevinçle okula gönderdiğimiz kızımız, yeni şeyler öğrenmiş ve başarmış olmanın gururuyla mutlu bir şekilde eve dönmekte. Öğretmen- öğrenci ilişkisinde pek çok kez tanık olduğumuz; güven, anlayış ve motive edici davranış modelleri kızımızın sosyo- kültürel açıdan gelişimine de olumlu katkılar sağlamaktadır. Teşekkürlerimizle… 

Prof. Dr. Özlem Sertkaya Doğan - Prof. Dr. Mesut Doğan – İstanbul Üniversitesi

Uygulanan eğitim modeli ile okul yöneticileri ve öğretmenlerimizin sıcak temasları kızımı bulunduğu noktadan üst seviyelere taşımıştır. Sevgi ve güvenin bir arada olduğu Manisa Doğa Kolejinde olmasından dolayı hem kızımız ve hem de biz ailesi olarak çok mutluyuz.

Kazım Akgün - Manisaspor Teknik Direktörü

Türkiye'nin yaygın ve en büyük kampüs eğitim ağına sahip, kurumsallaşmış, öğrencilerle sıcak temas ve birebir ilgi kuran, onların kişilik gelişimini ve öz güveninin artmasını destekleyen eğitimi ile güven veren Doğa Kolejini içtenlikle kutluyorum.

Prof. Dr. Fatih Bilgili –Çukurova Üniversitesi

Doğa Kolejini değerlendirirken; çok önemli bir noktayı paylaşmak isterim. Dört yaş farkı olan iki kızımızdan birinin ortaokula, diğerinin ilkokula başlaması nedeniyle Antalya Doğa Ailesi ile tanıştık. Böylece, bugüne kadar hem ilkokul hem ortaokul hem de iki yıldır Fen Lisesi basamaklarını yaşayarak görmüş olduk. Doğa Kolejinin kurumsal yapıya, yetkinliğe, akademik eğitimle birlikte yaşamda başarılı olmaya yönelik eğitim programlarına sahip olması ve bunlara önem vermesi tercih nedenlerimiz arasındadır. Daha da önemlisi öğrenciler sadece ulusal düzeyde değil, uluslararası alanda kendi ayakları üzerinde durabilecekleri güncel bilgi, beceri ve tutum ile yetiştirilmektedirler. Her şey önce ''akıl, bilim ve vicdan rehberliğinde'' Atatürk ilke ve inkılapları doğrultusunda iyi insan, sonra ülkemizi ileriye taşıyacak yetkin bireyler yetiştirmek için. Saygılarımla.

Prof. Dr. İbrahim Keser - Akdeniz Üniversitesi Tıbbi Biyoloji Ve Genetik Profesörü

Biz ve oğlumuz Miran için en büyük önceliğimiz olan sevgi, şefkat, anlayış ve doğru iletişimi sağlayan bir sınıf öğretmeni ve bu konuda takip eden, destek olan, yön veren bir idarenin olması büyük bir şans. Mustafa Kemal Atatürk’ün “Eğitim, çocuğu sevmekle başlar” sözünü en doğru şekliyle uygulayan, hayatını çocuklara ve eğitime adadığı her halinden belli olan, çocuklarımızın meleği eğitim kadrosuna büyük gayretleri için çok teşekkür ederiz. Elini hiçbir zaman bırakmadığımız, gözümüzü ayırmadığımız en kıymetlimiz çocuklarımızı okula teslim ettiğimiz andan itibaren arkamızı dönmeden güvenle bırakabilmemizi sağlayan tüm eğitim kadrosuna teşekkür ediyoruz.

Lokman ATASOY - TÜRÇEV (Türkiye Çevre Eğitim Vakfı) Antalya Koordinatörü

Lara kampüsünün akademik, sosyal, kültür-sanat ve sportif alanlarda ciddi başarıları var. Ama en önemlisi bu başarılara zemin hazırlayan bir sistemin ve kadronun olması. Oğullarımız Kerem ve Görkem bu yüzden Lara Doğa’da. Zaman ilerledikçe yeteneklerinin geliştiğini ve kendilerini daha iyi ifade ettiklerini görmek bizi oldukça mutlu ediyor.

Prof. Dr. Gökhan Civelekoğlu - Süleyman Demirel Üniversitesi - Çevre Mühendisliği Bölümü

Neden çocuklarımız Doğa Kolejinde?

Aslında bunun çok nedeni var. Doğa Koleji ile tanışmamız, oğlumuzu Türkan Kılınç Hanımın bilgi ve tecrübesine emanet etme düşüncesi ile oldu. Kurumsallık gibi bir gerekçeye dayanmıyor gibi görünse de,  diğer akademik ve idari kadro ile tanıştıkça aslında iyi ve kaliteli insan yetiştirme misyonunun kurumsal olduğunu ve bu düşünceye uygun insani yapılanmaya gidildiğini anlamamak mümkün değil. Atatürk ilkeleri doğrultusunda vatan, bayrak ve millet sevgisi ile dolu ahlaklı insan yetiştirme ideallerinin oğlumuzda yansımalarını gururla gördük, görüyoruz. Bence asıl önemli olan ise kurumsallık kapanına kısılıp kalmadan, birey olarak da oğlumuzun özellikleri ve yapısının dikkatle izlenerek gelişimine direk katkıda bulunulması. Bence bir eğitim kurumunu 'özel' hale getiren asıl kavram işte tam da bu.. Bu sayede iyi insan olma hedefinin iyi bir akademik eğitim ve sosyal gelişimle bütünleştirildiğini fark ediyorsunuz. Bu gerekçelerle kızımızı da okul öncesi eğitim için bu 'kuruma' emanet ettik. Hem kızımızın alışma döneminde yaşadığı sorunlardaki gösterilen sorun çözüm odaklı yaklaşımlar hem de kızımızın gösterdiği akademik ve sosyal gelişim, ne kadar doğru bir karar aldığımızın göstergesi oldu.  En önemli neden ise; öğretmenleriyle, idaresiyle, öğrenci velileri ile aile olmayı hedeflemek ve çaba göstermek.  Biz bu ailenin bir parçası olmaktan mutluyuz, huzurluyuz, gururluyuz.  Bu ailede emeği olan, ailenin parçası olan her bireye teşekkürü borç bilirim.

Saygılarımla.

Öğr. Üyesi Dr. Mustafa Kürşat Evrenos - Manisa Celal Bayar Üniversitesi Tıp Fakültesi

Dört yıl önce Bostancı Doğa Koleji'ni seçmemizin nedeni, çocuklarımızın Atatürk ilkelerine bağlı iyi bir akademik eğitim almasıydı. Okulun merkezi ve ulaşımı kolay bir yerde olması da kararımızı destekleyen bir unsurdu. Açıkçası öğretmenlerin ve yöneticilerin öğrencilerle kurduğu sevgiye dayalı iletişim sayesinde umduğumuzdan çok daha fazlasını bulduk. Bostancı Doğa Koleji'nin sporu ve sanatı destekleyen anlayışı sayesinde çocuklarımız iyi bir akademik eğitimle beraber sosyal yönden de büyük ilerleme kaydettiler. Başta sınıf öğretmenleri ve yöneticiler olmak üzere tüm okul çalışanlarına özverili çalışmalarından dolayı şahsım ve çocuklarım adına teşekkür ederim.

İlker Belgutay - Fenerbahçe Basketbol Kondisyoneri

Okuldaki eğitim kalitesi ve öğretmenlerin anlayışlı ve ilgili olması kadar okul yönetiminin sevgiyle yaklaşım tavrı da önemli…Doğa konseptini seviyoruz…

Hakan Türkşen – Tiyatro Sanatçısı / Oyuncu

DOĞA KOLEJİ - KAMPÜSÜ BUL