Haber ve Etkinlikler

t-MBA DIGITAL YOUTH SUMMIT 2018’in İLK AYAĞI GERÇEKLEŞTİ

Dijital gelecekte yeni insan kodu, iş dünyasının yeni şifreleri ve uzay konularının konuşulduğu t-MBA Digital Youth Summit 2018’in ilk ayağı, 13 Aralık Perşembe günü Ataşehir 3 kampüsünde sektörün öncü isimlerinin değerlendirmeleriyle gerçekleşti.

ETİKETLER : t-mba , lise eğitimi , MBA , proje modelli eğitim , digital youth summit , hakan inanır , anıl çekiç , burçin girit , burçak ünsal , onat karacalı

Dijitalleşme ile bilgiye ulaşmanın 7 gün 24 saat sınırsız bir şekilde gerçekleşebildiği günümüzde ekonomik, politik, kültürel ve özel hayatlarımız yeniden şekilleniyor. Dijital dünyanın hayatımızdaki geleceğe dair yansımaları iş hayatından başlayıp gündelik hayatımıza kadar uzanıyor. Tüm bu değişimlerin gelecekte farklı alanlarda farklı etkilerine dair önemli noktalar t-MBA Digital Youth Summit 2018’in ilk ayağında değerlendirildi. 

Katılımcılardan Doğa Koleji Bilişim ve Eğitim Teknolojileri Direktörü Hakan İnanır konuşmasında kuşaklar arasındaki farklılıklara ve Z kuşağının iş dünyasından beklentisine vurgu yaptı. Dijital bir dünyaya doğan dijital yerlilerin, sonradan  dijitalle tanışan dijital göçebeleri dijital değişim esnasında anlaması gerekliliğine değindi.  

B/S/H Türkiye, Orta Doğu, Afrika ve Bağımsız Devletler Kurumsal İletişim Direktörü Burçin Girit konuşmasında gelecekte insanlığın yaşam süresinin uzayacağına bu sebeple insanların ilk emeklilik sonrası 2. mesleklerini belirleyecek ikinci bahar planlayıcılarının olacağına değindi.

Microsoft Endüstri İlişkileri Direktörü Anıl Çekiç, gelecekte robotların iş gücünde önemli bir yer kapsayacağına vurgu yaparken bu akıllı robotlardan ayrışmanın ve öne çıkmanın ancak fark yaratmakla mümkün olacağını anlattı. 

Avukat Burçak Ünsal dijital gelecekte multidisipliner olmanın önemli bir değer olacağına ve farklı alanlarda öğrencilerimizin kendilerini beslemeleri gerektiğine değindi. Sayın Ünsal, robotların doğru yönlendirildikleri taktirde insanlığa büyük katkılar sağlayacağından bahsetti. Ünsal konuşmasında biogenetic ve kolonizasyon konularına da değindi.

Öğretim Görevlisi Atlıhan Onat Karacalı, neolitik yapılardan esinlenerek gelecekte Mars üzerinde kurulacak yeni yaşam ortamlarında yapıların formlarından bahsetti. 

Vakıfbank Uygulama Geliştirme Direktörü Mehmet Kış, gelecekte iş dünyasının hangi özelliklere sahip adayları seçerek değerlendireceğine ve iş hayatında şimdiden önemli bir yer tutmaya başlayan robotlarla mücadele edebilmek için çalışanlarda hangi yetenek setlerinin önem kazandığına değinen  bir konuşma gerçekleştirdi. 

Öğrencilerimizin büyük bir ilgi ile dinledikleri t-MBA Digital Youth Summit 2018’in ikinci ayağı 20 Aralık Perşembe günü Cevizlibağ Kampüsünde gerçekleşecek. 

DOĞA KOLEJİ - KAMPÜSÜ BUL